Poliitika

Jüri Ratase sõnul kavatseb Keskerakond 1,27-miljonilise nõude osas kohtu otsust kindlasti täita (25)

Delfi, 9. veebruar 2019 17:54
Peaminister Jüri Ratas.Foto: Erki Pärnaku
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tegi reedel Keskerakonnale ettekirjutuse maksta riigieelarvesse 1,27 miljonit eurot keelatud annetusena saadud raha, mille partei kohtus vaidlustas.

Ratas ütles Delfile, et nimetatud 1,27 miljoni euro suuruse nõude sees on näiteks ka raamat „Tõde Eestist“, mida Keskerakond pole kuidagi finantseerinud. Lisaks soovib ettevõtja Paavo Pettai Ratase sõnul saada 38 protsendi suurust kasumit, mis tal saamata on.

„Meie sõnum on üks: need on alusetud küsimised, alusetud süüdistused. Õnneks Eesti on õigusriik ja me saame ennast kaitsta Eesti kohtusüsteemis. Selle otsuse eile ka Keskerakonna juhatus tegi,“ ütles Ratas.

Küsimusele, mis saaks siis, kui ligi 1,3-miljoniline nõue peaks siiski minema täitmisele, vastas Ratas, et Keskerakond on kõik tekkinud kohustused tasunud, tehes seda Toompeal asunud kontorihoone müügist.

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna professor Jaan Ginter leiab, et kui ERJK komisjoni otsus peaks tõepoolest jõusse jääma, siis see oleks Keskerakonnale ränk rahaline löök, kuid erakonna pankrotistumine oleks isegi siis väga ebatõenäoline.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

08.01.2019
Juhtkiri | Keskerakonna rahataak
07.01.2019
OTSUS: Keskerakond peab tagastama üle 1,2 miljoni euro väärtuses keelatud annetusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee