Tàitsa hull on see, et koolid on nii suured, seda ka maal. Mina kàidin vàikses koolis ja mu lapsed sama tûûpi, et làrm tapab, ei teagu mida teha, kuhu kooli lapsi panna
Vaatan internetist lastekaitse tegelasi, ühinguid ja mittetulundusühinguid. Nimekiri on peaaegu lõputu. Tõepoolest , abistajaid kuhjaga. Kas isikukaitseseadus ei luba tuppa tulla ega tänaval last kinni võtta, et aina see, kuidas mingis registris asub? Palju nende "kaitsjate " ja registrite pidamine maksab? Nende leib võetud niigi näljaste laste laualt
Vanasti piisas paljudele algkoolist-kui kirjatäht ja saja piires arvutamine selge, oldi elukõlbulik küll, ei mingit tuupimist, vähest liikumist, rasvumist, arvutisõltuvust...
viiakse lapsuke, autoga muidugi, kooli ukse ette ... lapseke ometi uksest sisse astuda ei jõua-suuda-viitsi. Lapsel enesel puudub igasugune vastutus, ometi tulenevad kasvõi põhiseaduse järgi õigustest kohustused ja vastupidi. Mida õpid noores eas, seisab eluaeg sul peas... Õpipoisist selliks, sellist meistriks... Kuhu lusikaga antud, ei sealt kulbiga võtta saa...
on juba täiskasvanuikka jõudnud. Pole kohustust midagi teha, õigus nõuda-kaevelda-haliseda ... kes seda keelata saab. Oli ammustel aegadel vanasõna: sulle antakse andeks, kui ei oska, andeks ei anta, kui sa ei taha. Proportsioonid on tarbimis-turundusajastul paigast - kõik ju müügiks, aga kes raha annab, kui ise ei teeni ega osale millegi lõpuni valmis tegemiseski... projektid-ühisrahastused jms loovad utoopilise raiskamise-laristamise-ahvatluse, kuid mitte vastutamist tehtu ees.
Alla kümne? Meie vald on küll pealinnast vaat et 70-80 korda väiksem, aga meilgi on sellisid mitu. Kes on põhikoolis käimise kusagil 5-7 klassis hüljanud ja leidnud endale uued hobid. Suurlinna tuled, elumere lained ning poistega patseerimise. Pluss alkohol, suits (vaat et äkki narkotski!) ning seks! Ja kui ema juhtub kah veel selline vabameeelne olema. Kes teab, et see mis on hea emale, eks see ole siis hea ka tütrele!
Arvake ära, mis sellistest edasi saab? Tulevikus. Tööturul ei taga head tööd, palka ja karjääri isegi mitte gümnaasiumihariduski. Bakalaureuski ei anna veel mingit garantiid.
Kurb, võib-olla on sellised perekonnad, kus pole raha ega sûûa, samuti korralikke riideid.
Kus on nûûd need igasugused asutused ja organisatsioonid, kes saavad riigilt suuri toetusi? Miks ei kontrollita, miks lapsed koolis ei käi, milles probleem, kuidas oleks võimalik aidata? Puha tegemata jäänud töö.
Tihti on süüdi pigem ahnus. Kui ikka paar korda aastas ei saa välisreisile (suvel susatama ja talvel palmi alla) jääb elu seisma. Maja peab olema uhiuus ja kallis elurajoonis, autod ka liisinguga, uued ja kallid. Igal ndlvahetusel peab spaas käima, restoranis söömas jne.. Meie peres on neli last, kaks neist juba täiskasvanud ja kaks veel põhikoolis.Oleme siiani väga hästi mehe palgaga ära elanud ja ta ei teeni üldse tuhandeid... Lihtsalt tuleb elada mõistliku eelarvega ja mitte liigsele luksusele laristada, siis saab ka ema kodune olla. Prioriteetide küsimus...
Keskerakonna poolt läbiviidud haldusreform on vallad rikkaks teinud. Hoitakse kokku ja valla hoolivus on jõudnid iga inimeseni. Lipukirjaks on hoolivus ja võimekus !
Vanemad peavad palehigis leiba teenima ja tundub, et üha raskemaks läheb. Maksud tõusevad , hinnad kappavad , miljonärid rikastuvad ja valitsus haigutab igavusest.
Meie peres oli vene ajal kaks last. Isa käis mööblivabrikus tööl ja ema oli kodune. Saime hakkama, isal polnud kerge , aga puudust ei tundnud . Mõlemal lapsel tänaseks kõrgem haridus. Täna oleks ühe vanema tööl käimine tavaperele hukk.
Seadus võimaldab jätta lapsed koduõppele. Selle varjus pole meie kandis üks laps peres üle kolme aasta ja teine üle aasta koolis käinud.
Lihtsalt lapsi on odavam kodus hoida.
Vanemad on kirjade järgi laste õpetajad, kuid mitte mingit õppimist ei toimu. Lastel on keelatud üldse inimestega suhelda ja selgitatakse, et teised inimesed on ohtlikud, raipesööjad, robotid ja soovivad neile halba.
KOMMENTAARID (30)