Poliitika

Elurikkuse erakond sai lõpuks ometi programmi valmis (18)

Toimetas Triinu Laan, 8. veebruar 2019 17:17
Foto: Kaspar Pokk
Elurikkuse erakond (ERE) avalikustas täna oma programmi, mille eesmärgkis on teha Eestist nutikas maheriik.

Erakonna koosloomes sündinud programmi kandvateks teemadeks on viis põhilist suunda: loodust taastav majandus, kaasaegne ja rikastav haridus, alt üles toimiv tõhus riik,  toimivad kogukonnad ja inimeste julgeolek. 

"Meil ei ole palju aega jäänud, et reageerida kliimasoojenemisest tulenevatele probleemidele ja see eeldab laiapõhjalisi ühiseid otsuseid, et mida ja kuidas me teeme, et meile ja meie lastele jääks siin elamisväärne elukeskkond, " ütles ERE peaminstrikandidaat Mihkel Kangur.

"Selleks et üheskoos ühise eesmärgini liikuda, oleme otsustanud kasutada otsedemokraatiat otsuste langetamisel, millega on kodanikud kaasatud ka uue Eesti ülesehitamisse. Talgute tegemise komme on meie kultuuri iidne osa, koos tehes suudame suuri asju liigutada ja targemaid otsuseid langetada."

ERE programmi loomine võttis aega üle nelja kuu. "See ei ole püha sakraaltekst mis on kivisse raiutud ja mis peab kirjeldama inimesele võimalikult täpselt, kuidas elada või toimetada. See on visioon, kuidas nutika maheriigini jõuda meie parimate tänaste teadmiste põhjal," lisas Kangur.

Samal teemal

05.01.2019
Elurikkuse Erakond | Rail Balticut ei tule iialgi
13.00.2019
GALERII | Elurikkuse erakond valis peaministrikandidaadiks Mihkel Kanguri
03.00.2019
Elurikkuse Erakonna asutajaliige Anzori Barkalaja astus erakonnast välja
07.11.2018
Elurikkuse Erakond sai oma liikmed ka roheliste hulgast