JUBA KÜLASTAJATEST VANEM: Haridusmess Intellektika võõrustas koolinoori tänavu juba kahekümne seitsmendat korda.Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 8. veebruar 2019 16:38
Eesti Maaülikooli väljapaneku naelaks oli reedel Tartu Näituste messikeskuses peetud haridus- ja karjäärimessil Intellektika suruõhul töötav võidusõiduauto. Konkreetne eksemplar suudab 10 liitri õhuga läbida tervelt seitse kilomeetrit.

Nagu ikka püüdsid haridusmessil osaleja tõmmata noorte tähelepanu, et tutvustada edasiõppimisvõimalusi ning praktika- ja töövõimalusi just enda juures. Intellektika on Eesti pikaealisim haridusmess, tänane oli järjekorras juba 27.

Intellektika messil on 65 eksponenti, nende seas on kutse- ja kõrgkoolid, noorteorganisatsioonid, karjäärinõustajad, spordiklubid, tööandjad ja lähenevate valimiste tõttu ka mitmed erakonnad.

Terve päeva jooksul korraldasid koolide õppejõud ja õpilased messikülastajatele 50 töötuba, lisaks juba traditsiooniline noorte luulevõistlus Luuleprõmm ning mitmed arutelud. Eelmisel Intellektikal esmakordselt peetud gravitatsiooniautode võistlus osutus populaarseks ja see tuli tänavu kordamisele.