Nädala TOP

Top | Ajutine vabadussammas (17)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 8. veebruar 2019, 17:51
Foto: Teet Malsroos
Vabadussamba ümbert võetakse tellingud maha vaid tähtsate sündmuste puhuks – eelmine remont lõpetati paavsti saabumiseks möödunud sügisel ja sammas võeti neljaks päevaks kile seest välja, et seejärel uuesti tellinguisse mähkuda. Jätkunud remont pidid küll jaanuaris lõppema, kuid ei teinud seda mitte. Nüüd ilmutab sammas end 24.veebruariks. Kui kauaks seekord, kes seda küll teab.

50 aastat majanduskasvu

Rahandusministeerium on otsustanud üle trumbata Reformierakonna viie rikkaima hulka jõudmise loosungi ning ennustab Eestile katkematut majanduskasvu kuni aastani 2070. 50-aastase katkematu eduloo prognoosimisega võivad tublid ametnikud võtta ära leiva igat masti ennustajatelt ja nõidadelt. Kui ennustus peaks aga metsa minema, siis aru pärida pole kelleltki, sest kõik rahandusministeeriumi maagid on aastal 2070 juba pensionil.   

Peaministripartei tasumise tund

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni järjekordse otsusega peab Keskerakond tagastama seekord 1,27 miljonit keelatud annetusi, helpides endiselt Savisaare aegadel keedetud suppi. Seetõttu võiksid nad seda raha küsima minna Hundisilmale, mille peremees taotleb parajasti organeilt tagasi läbiotsimiste käigus kaasa viidud tavainimesel hoomamatuid rahahunnikuid.

Kriminaalsed erakonnad

Peeglike, peeglike seina peal, milline erakond on kriminogeenseim Eestimaa peal?  Arvestades kõigi erakondade nimekirjades sisalduvaid kriminaale, polegi parteidel erilist vahet – võta üks ja viska teist. Peaministriparteisse peitunud 575 kriminaali ei pane muidugi üllatuma, kui arvestada aastate jooksul laekunud uudiseid uurimise ja kohtu alla sattunud selle partei liikmetest. Oravatel oli 442, Isamaas 261 liiget, medalikolmikust jäi napilt välja EKRE 254 esindajaga.  

Aluspüksata kaitsevägi

Ajal, mil nii mõnigi erakond räägid kaitsekulutuste tõstmisest 2,5 protsendi peale ning kavas on järjest uhkemate relvasüsteemide ostmine, on leitud, et kokkuhoiukohaks sobivad hästi kaitseväelaste aluspüksid. Riik neid enam koos muu varustusega kaitseväelastele ei anna, aluspükse kanda soovijad peavad need edaspidi ise ostma.

17 KOMMENTAARI

p
Punastel on sambaid Eestis üle 200 23. veebruar 2019, 07:07
Vabadussammas on igati OK ja peabki vaenulikku agentuura nutma ning halama panema!! Mina olen üks annetajatest ja ainuke viga on ,et samba kõrgust vene tserkovi pärast vähendati...
u
Uudam on ajutine 23. veebruar 2019, 07:03
Sammas on igavene!!!
Loe kõiki (17)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee