Maailm

SKRIPALIDE MÜRGITAMINE: juba viis kahtlusalust (46)

Aadu Hiietamm, 9. veebruar 2019, 08:45
KAHTLUSALUSED: Suurbritannia politsei peab Salisbury mürgirünnaku otsesteks läbiviijateks Aleksandr  Petrovi (vasakul) ja Ruslan Boširovit. Tänaseks on lisandunud veel kolm kahtlusalust.Foto: PA Pictures/Scanpix
Suurbritannia politsei andmetel on Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamisega mullu 4. märtsil Salisburys seotud viis Venemaa kodanikku, vahendab ajaleht Daily Mail. 

Ajalehe andmetel annab politsei lähinädalatel Suurbritannia valitsusele üle tõendid, mis tõestavad veel kahe Venemaa kodaniku osalemise Skripalide mürgitamises. Nende roll oli aga varasemalt teada olevast kolmest kahtlusalusest väiksem.

Samal teemal

Teatavasti süüdistas politsei mürgirünnakus esmalt Aleksandr Petrovi ja Ruslan Boširovit, kelles uuriva ajakirjanduse ühendus Bellingcat tundis ära ära Vene sõjaluure GRU teenekad töötajad Aleksandr Miškini ja Anatoli Tšepiga. Ajaleht The Telegraph teatas sel nädalal, et rünnakus osales veel kolmaski mees, kes esines Sergei Fedotovi nime all ning ühe versiooni järgi juhtis tema mürgitamisoperatsiooni ja tõi ka parfüümipudeli närvimürgiga Novitšok Inglismaale.

Bellingcati andmetel on ka Fedotov GRU töötaja ning 2015. aasta aprillis kasutas ta närvimürki Novitšok Bulgaarias kohaliku ettevõtja Emilian Gebrevi mürgitamisel. Arstid suutsid tookord Gebrevi ja koos temaga mürki saanud kahe mehe elu päästa. Novitšoki kasutamine nende mürgitamisel selgus Helsingi ülikooli laboratooriumis tehtud analüüsis. Gebrevi arvates sooviti teda tappa sellepärast, et tema kompanii tarnis relvi Ukrainale. 

Vene võimud eitavad tänaseni oma seotust Skripalide tapmiskatsega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee