Eesti uudised

VANGLAELU PARADOKS: kelm istub vagusi trellide taga, karistus aga muudkui pikeneb (13)

Juhan Haravee, 8. veebruar 2019 12:00
KÜMME KUUD JUURDE: Kinni istuva Jaroslav Knõši karistusaeg pikenes kümne kuu võrra, kui tema vanad patud kohtu ette toodi.Foto: Teet Malsroos

Eestis tegutsevad kelmid on nii töökad, et politseil võtab juba kinni istuva mehe paturegistris vahekokkuvõtete tegemine aastaid. 7. veebruaril toimunud kohtuistungile tuli Jaroslav Knõš pruunides vangitunkedes ning tema kaks kaasosalist erarõivastes. Ei päästa neid karistusest seegi, et üks kolmandik kuritegelikust grupist kuulub valitsuserakonda.

Esimest korda mõisteti Jaroslav Knõš (30) kohtus kelmuse eest süüdi juba kümme aastat tagasi. Noormeest süüdistati selles, et äsja täisealiseks saanuna lõi ta oma ohvritel pettekujutluse, et soovib kasutada nende pangakontosid endale raha ülekandmiseks ja sularaha väljavõtmiseks. Saanud teada kontode paroolid, sõlmis Jaroslav internetipanga kaudu kannatanute nimel ja nende teadmata kiirlaenulepingud OÜ SMS Laenuga. Laenusummaks valis algaja kelm tavaliselt  3000 krooni, mille pärast raha laekumist suurema vaevata omandas. Summa, mille kriminaalne nupumees suutis taskusse toppida, ületas 100 000 krooni.

Arvestades Jaroslavi õrna iga,  näitas kohus eksiteele sattunud noormehe suhtes üles suuremeelsust. Vangi teda ei pandud ja mõistetud karistus tuli tal ära kanda tingimisi. Selline lahendus sobis sügelevate näppudega algajale suurepäraselt ning võimaldas tal oma kuritegelikku profiili jõudsalt laiendada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.10.2014
"Meile lubati isikutunnistuse kasutamise eest suurt summat raha, sööke, jooke ja naisi."
18.09.2014
Kelmid pistsid inimeste kergeusklikkust ära kasutades endale tasku tuhandeid eurosid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee