Foto: Lõuna prefektuur
Johanna-Kadri Kuusk 8. veebruar 2019 11:01
PPA lõuna prefektuur jagas armsat lugu sellest, kuidas lumehange kõrval külmetav kassipoeg ilma igasuguse hirmuta politseiautosse sooja ronis. Tänaval seikleva kiisu omanik ei ole endast märku andnud.

Neljapäeval tegid politseinikud Kambja vallas poe lähistel liiklusjärelevalvet, kui lumehange tagant kostus kaeblikku kräunumist. Politseinik Kristjan tegi paar sammu hääle suunas, kui märkas kassipoega, kes talle oma supitaldrikusuuruste silmadega küsivalt otsa vaatas.

Nutuse häälega kassipoeg ei jäänud aga pikemalt ootele. Niipea, kui politseiauto avatud ust nägi, ronis kiirelt sooja, uuris kõik nurgatagused üle ning sättis siis end istmele sõiduks valmis. Sõbraliku hästi hoolitsetud loomakese peremeest kohapeal tuvastada ei õnnestunud. Nii viidi ta esialgu Tartu varjupaika, kus tal oleks soe pesa ja söök nina ees. 

Kui keegi teab kedagi, kes otsib Kambja kandis taga oma süsimusta roheliste silmadega nurrumootorit, siis võtke palun ühendust piirkonnapolitseinikuga telefonil 58837299 või varjupaigaga telefonil 5333 9272.