Poliitika

FOTOD | Välisiminister Sven Mikser Washingtonis: USA on pühendunud NATO-le ja liitlaste kaitsmisele (10)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 8. veebruar 2019, 10:49
Välisminister Sven Mikser WashingtonisFoto: Välisministeerium
Välisminister Sven Mikser kohtus neljapäeval Washingtonis Senati väliskomisjoni ja Esindajatekoja väliskomisjoni esindajatega, kes kinnitasid USA pühendumust NATO-le ja liitlaste kaitsmisele.

„Transatlantiline ühtsus ja solidaarsus on aidanud juba kümnendite vältel hoida Euroopas rahu ja stabiilsust. NATO on olnud selle keskmes ning USA pühendumus alliansile on jätkuvalt võtmetähtsusega,“ sõnas välisminister Mikser. Nii Esindajatekoja väliskomisjoni kui ka Senati välissuhete komisjoni juhid kinnitasid USA kindlat pühendumust transatlantilise ühtsuse hoidmisel ja liitlaste kaitsmisel, edastas välisministeeriumi avalike suhete osakond.

Samal teemal

Kohtumistel räägiti ka USA panuse tähtsusest Balti riikides. „Hindame kõrgelt USA panust Balti riikide julgeolekusse ning soovime näha selle jätkumist. USA kohalolek meie regioonis on praeguses julgeolekuolukorras parim võimalik heidutus,“ sõnas välisminister. Kaitsekuludest rääkides kinnitas Mikser, et Eesti jagab USA muret koormajagamise osas ja ootab kõigilt NATO liikmetelt selles osas vastastikust solidaarsust.

Venemaast kõneldes rõhutati liitlaste ühtse positsiooni hoidmise olulisust. „Seeläbi saadame signaali, et me ei aktsepteeri püüdeid õõnestada rahvusvahelisel õigusel ja kokkulepitud reeglitel põhinevat maailmakorda. Me tunnustame USA Kongressi ja administratsiooni järjepidevat jõulist poliitikat, survestamaks Venemaad lõpetama Ukraina territoriaalse terviklikkuse rikkumine,“ sõnas välisminister. Kohtumistel osalenud olid ühel nõul sanktsioonipoliitika jätkumise vajalikkuse osas.

Lisaks kohtusid Balti välisministrid Washingtonis Esindajatekoja luurekomitee juhi Adam Shiffiga, kellega arutati Venemaa mõjutustegevust. „Venemaa üritab läbi mõjutustegevuse ja propaganda nõrgendada meie ühiskondi ja murda nii Euroopa Liidu kui NATO ühtsust, kuid koordineeritult tegutsedes suudame sellele edukalt vastu seista,“ sõnas Mikser.

10 KOMMENTAARI

v
v 13. veebruar 2019, 23:40
Me neid udulugusid oleme kuulnud. Iga lubadus peaks kinnitama ja andma vande. Ohverdamine enam ei ole võimalik , ega lunimine ja alandlikkus ka eduni ei vii.
k
Ka tark 12. veebruar 2019, 16:57
Seltsimehed loetlevad siin ülesse välisministri erakortset tarkust ja osavust saba liputada, lisaks siia ka tema vaimupuudest tuleneva eelise taevariiki saamisel.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee