Maailm

VALENTINIPÄEVA EEL: loomaaiad pakuvad võimalust söödaprussakale oma eksi nimi anda (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 7. veebruar 2019 20:59
Ekside järgi nimed saanud putukad toidetakse surikaatideleFoto: Vida Press
El Paso loomaaed pakub valentiniajal hüljatud ja murtud südamega hingedele omamoodi lohutust: prussakale antakse endise elukaaslase nimi ja 14. veebruaril toidavad talitajad vastiku putuka surikaatidele.

Valentinipäev ehk sõbrapäev ei ole Eestis veel väga laialdaselt levinud püha, kuid mõnes muus paigas küll. Pidev pommitamine roosade südamete, armastuslaulude ja kõige muu läägega teeb mõnel inimesel, kes võib-olla alles hiljuti maha jäetud, hinge õige nukraks.

Seega pakub El Paso loomaaed Texases murtud südametele ühtaegu nii lohutust kui ka võimalust väikeseks kättemaksuks. Facebookis saab loomaaia fännilehe sõnumitesse saata oma eksi eesnime ja perekonnanime esimese tähe (isikuandmete kaitse nimel mõistagi rohkem ei avaldata).

14. veebruaril ehk valentinipäeval söödavad talitajad nimelised prussakad surikaatidele. Toredate loomakeste jaoks on prussakas sama mõnus maius kui inimesele šokolaadikomm. Sündmus kantakse otsepildis üle ka loomaaia kodulehel.

ARMSAKESED: uudishimulikud surikaadid on sageli külastajate lemmikute seas. Sõbrapäeval saab vaadata, kuidas nad prussakate kallal maiustavad Foto: AP/Scanpix

Sarnased üritused toimuvad ka Bronxi loomaaias New Yorgis ja Hemsley Looduskaitsekeskuses Inglismaal. Hemsleys tuleb prussaka ristimiseks teha ka väike annetus, mis läheb keskuse loomade toetuseks. Sydney Wild Life'i loomaaias võib aga eksi nime anda lausa maole. Juurde tuleb vaid kirjutada jutustus sellest, miks endine elukaaslane selline „madu“ on ning teha ühe dollari suurune annetus. Terraariumi elanikele valitakse nimed parimate (või õigemini kõige traagilisemate) lugude seast.