Krimi

Lumevaringust välja roomanud vanaproua leiti alles mitu päeva hiljem (22)

Johanna-Kadri Kuusk, 7. veebruar 2019 13:19
Foto: TEET MALSROOS
Lääne prefektuur jagas Facebookis hoiatavat lugu sellest, kuidas üksik vanaproua pärast lumehunniku alla kinni jäämist veel päeva märgade riietega voodis lebas.

Teisipäeval sai Pärnumaa piirkonnapolitseinik Janek kõne inimeselt, kes vahendas tuttava vanaprouaga juhtunut. Nimelt oli proua jäänud oma maja katuselt vajunud lumehunniku alla ja jäänud sinna mitmeks tunniks kinni, enne kui tal õnnestus sealt välja pääseda ja tuppa roomata.

Kiirelt püüti selgitada, kas naisega on ikka kõik korras, kuid kui uks suletuks jäi, oli põhjust karta, et tema tervisega ei pruugi kõik hästi olla. Janek kutsus kohale päästeameti ja kiirabi ning koos siseneti majja, kust leitigi mitu päeva märgade riietega voodis olnud naine, kelle meedikud enda hoole alla võtsid.

„Hoidke oma eakatel üksi elavatel lähedastel silm peal, et selliseid õnnetusi ära hoida. Tähelepanelikkust ja hoolimist kõigile,“ pannakse lääne prefektuuri postituses lugejatele südamele.

Päästeamet hoiatab inimesi, et sula- ja külmailmade vaheldumisel tekivad hoonete räästasse jääpurikad ning samuti koguneb katusele märg ja varisemisohtlik lumi, mis on jalakäijatele ohtlikud.

„Oma hoone ja selle ümbruse ohutuse eest vastutab majaomanik, kelle kohustus on jääpurikad ning raske lumi katuselt enne selle alla kukkumist eemaldada. Märja lume raskus võib lisaks põhjustada kahjustusi hoone konstruktsioonidele ning kutsuda esile varinguid,“ oli kirjas päästeameti hoiatuses.

 

Samal teemal

08.03.2018
Purikaõnnetuse eest vastutavad kõik korteriomanikud ühiselt