Poliitika

Kellest saab uus Indrek Saar? Kellest Erki Nool?

Valimiskool nr. 2: Peibutuspardid ja häältemagnetid. Kellest saab uus Indrek Saar? Kellest Erki Nool? (20)

Oliver Lomp, 9. veebruar 2019 08:54
Kirjud peibutuspardidFoto: PantherMedia/Scanpix

Kas sportlased olid trennis, kui jumal mõistust jagas? Kas muusikud napsutasid samal ajal prooviruumis? Ja mida näitlejad sel hetkel tegid? Seekord vaatame otsa nähtustele nimedega peibutuspart ja häälemagnet ning mõtiskleme selle üle, kas tuntud kultuuriinimene valimisnimekirjas tuleb kasuks ainult erakonnale või tõuseb sellest tulu laiemalt ka ühiskonnale. 

Aga enne kui meelelahutusvaldkonnas superstaarideks saanud ning poliitikasse siirdunud inimesi lahkama hakkame, vaatame korraks otsa sõnale peibutuspart. Tegelikult kasutatakse terminit rohkem poliitikute kohta, kes küll oma erakonnale häälte saamiseks valimistel kandideerivad, ent mandaadi saanuna lasevad enda asemel “pukki” asendusliikme.

Riigikogu valimiste tasemel on klassikalist peibutuspartlust vähem. Siin kehastuvad jahindusterminoloogiast üle võetud armsa nimega tegelasteks Europarlamendi liikmed. Kuigi reformierakondlane Andre Sepp ennustas 2016. aastal, et peibutuspardid kaovad, lendavad nad ikka ja jälle valimisnimekirjadesse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2019
Andrus Vaarik sõitis 10 aastat juhiloata: olin kõige korralikum juht Eestimaal, sest ma ei tohtinud millegagi silma paista
02.02.2019
Valimiskool "Sa oled loll värdjas" ehk Kuidas koondada vastasleeri sotside näitel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee