Seisukoht

Seisukoht | Kui ökobeebi suureks kasvab (6)

Greete Kõrvits, veebitoimetaja, 6. veebruar 2019 17:51
Foto: Martin Ahven
Esimeste vaktsiinivastaste vanemate lapsed hakkavad jõudma mõtlemisvõimelisse ikka, kus nad mõistavad, kuidas nende elu ja tervist ohtu on seatud. Need, kes vastavasse ikka muidugi üldse jõuavad.

Õhtuleht kirjutas möödunud nädalal, kuidas mõned noored tahaksid vanemate soovide kiuste ikkagi ennast vaktsineerida lasta. Minu süda tilkus seda lugedes verd. Vanemate kangekaelne teadmatus saab ühel päeval mõnele sellisele lapsele veel saatuslikuks. Lastel pole meditsiiniliseks enesemääramiseks õigusi. Igast vastuargumendist saavad kloori- ja ökoemmedeks tituleeritud aga hoogu juurde.

Muide, kus on kogu selles loos issid? Kas samasugused peast natuke öko-šmökod või lihtsalt ükskõiksed – lapsed on naise teema, tema midagi toimetab, ei taha süsti teha, no ise teab. Või ikkagi lapse poolel?

Kahju, kui ökoteemas annavad tooni teaduslikust mõtlemisest kauged inimesed, sest õieti on teadlikkus looduslähedasemast ja -säästlikumast eluviisist ju igati teaduslik. Ja selleks ei pea oma last surma mõistma.

Samal teemal

04.02.2019
LUGEJA KÜSIB: kas täiskasvanu peaks end vaktsineerima?
01.02.2019
Lapsed küsivad nõu: kuidas saaks vaktsineerida vanematelt luba küsimata?
01.02.2019
Koolides möllab konflikt: tüdrukute HPV-vaktsiini vastu võitlevad nii õpetajad kui ka lapsevanemad
28.12.2018
Perearst Karmen Joller: „Ma ei tea ühtegi vaktsiinvälditavat haigust, mis poleks ohtlik!“