Eesti uudised

Alkoturistid, seksituristid... kas nüüd jõudsid kohale ehitusturistid? (27)

Juhan Mellik, 6. veebruar 2019, 15:19
Töölised objektil. Äkki on mõni neist suisa ehitusturist?Foto: JOOSEP MARTINSON
Eestimaa ehitusobjektidel võib maksuameti kogemuse järgi kohata uut tüüpi nähtust – ehitusturiste, kes lihtsalt moe pärast endale tunked selga ja kiivri pähe pannud.

Teisipäevases ETV saates „Esimene stuudio” rääkis maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid, millised mured Eestimaal maksunduses valitsevad.

Nagu igal pool mujalgi, on ka Eestis probleemseimad sektorid jae- ja hulgikaubandus ning ehitus. Küsimärke tekitab paberimajandus: kas töötajad on registreeritud ja kõik vajalikud dokumendid vormistatud. „Mida me praegustes oludes kohtame, on üsna huvitav,” tõdes Laid.

Alles äsja toimus Laiu sõnul ka maksuameti kontrollreid ühele suurele pealinna ehitusplatsile. Tabati rohkelt muukeelseid, peamiselt Valgevene ja Ukraina kodanikke.

„Nad väitsid, et on ehitusturistid,” rääkis Laid vahelejäänute reaktsioonist. „Et nad külastavad erinevaid riike ja linnu ja ehitusobjekte ning austusest nende objektide vastu kannavad ka tööriideid ja kiivreid. Nii et inimeste fantaasia on piiritu.”

Kas tõesti on Eestimaale jõudnud uut laadi külalised – ehitusturistid?

Vaata saadet järgi siit! Ehitusturistid tulevad teemaks 13.14.

27 KOMMENTAARI

m
10. veebruar 2019, 21:43
minu arust on probleem selels,et ehtuses on siiani hinnad samad mis 2007. maksud on suured ja hinnad surutud alla tänu firmadele,kes jätaad enda töölistele maksmata ja sedasi saavad pakkuda turust madalamaid hindeid. Eesti turul puudub organ kes kontrollib hindasi ja ka palga maksmise korda.
t
töötu 7. veebruar 2019, 18:27
Ehe näide nende ukrainlastest spetsialistide kohta.Eramaja ehitusele tuli elektrik freesima sooni kaablite jaoks.240-ne columbia plokist(betoneeritud) sein,kus sooned sattusid sama koha peale hakkas läbi paistma.Lisaks ka mujal seintes tühimikus soontes.Näiteid oleks tuua veelgi.
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee