Maailm

Välismaa ettevõte omandas Keenia riigihümni autoriõigused (2)

Toimetas Aare Kartau, 6. veebruar 2019 12:27
Foto: Pixabay
Rahvusvaheline ettevõte De Wolfe Music omandas Keenia riigihümni autoriõigused ning teenib selle arvelt Youtube'is raha, vahendab The Star.

Ebatavalise juhtumi avastas 2nacheki – Aafrika üks populaarsemaid Youtube'i kanaleid. Ta oli parajasti postitanud video TOP 10st Aafrika hümnist ning pannud Keenia hümni esimesele kohale. Seepeale oli teda tabanud autoriõiguste rikkumise teade De Wolfe Music poolt. Youtuberi sõnul seisis teates, et Keenia riigihümni omab Ameerika firma, kuigi tegelikult peaksid õigused kuuluma Keenia valitsusele.

De Wolfe Music oli omandanud hümni viisi autoriõigused ning muutnud mõned laulusõnad. Keenia autoriõiguste komitee on seisukohal, et riigihümni kasutamine on vaba, kuid seda ei tohi muuta solvavaks või sellega lugupidamatult käituda

Intellektuaalse omandi küsimustega tegelev õigusteadlane Liz Lenjo sõnas, et hetkel toimuvad vaidlused Google/Youtube autoriõiguste asjus. Tema arvates peaks hümn olema sääraste juhtumite eest kaitstud ning selle kasutamine põhjalikumalt reglementeeritud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee