Maailm

KOHUTAV: mehaanilise e-sigareti plahvatus võttis mehelt elu (16)

Toimetas Aadu Hiietamm, 6. veebruar 2019 12:00
William Brown.Foto: Facebook
Ameerika Ühendriikides Texase osariigis Forth Worthis sai 24aastane William Brown mehaanilise e-sigareti plahvatamisel sedavõrd raskelt vigastada, et arstid ei suutnud ta elu päästa, vahendab NBC. 

Traagiline õnnetus toimus 27. jaanuaril kaupluse „Smoke & Vape DZ Store“ ees. Astmat põdenud William Brownil olid arstid just soovitanud vahetada tavalises sigaretid e-sigareti vastu ning mees nii ka tegi. Pärast e-sigareti muretsemist otsustas ta seda kohe ka autos proovida. Autos viibinud vanaema sõnul plahvatas tõenäoliselt e-sigareti aku ning Brown sai kaelast raskelt vigastada. Kohale kutsutud leidsid mehe kaelast seitsme sentimeetri pikkuse metallitüki, mis oli läbi lõiganud kaelaarteri. 

Brown suri kaks päeva pärast õnnetust haiglas.Väidetavalt kasutas ta mehaanilist e-sigaretti (Mech Mod), millel puudub igasugune elektroonika, mis võiks kaitsta erinevate ohtude eest.

Ametlikel andmetel toimus USAs aastatel 2009–2016  vähemalt 200 e-sigareti plahvatust või põlengut, milles sai vigastada 130 inimest. Ühe värskema uuringu järgi  juhtub aga õnnetusi veelgi rohkem ning aastatel 2015–2017 toimus USAs koguni 2000 e-sigareti plahvatust või põlengut.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee