Sisuturundus

Tartu turult leiab palju värsket ja maitsvat – ka talvel 

Tartu turg, 7. veebruar 2019, 13:03
Kuigi meie talv on olnud erakordselt ilus ja lumerikas, võib kevade lähenedes siiski enamik meist tõtt vaadata kurnatusega. Kas on võimalik väsimuse leevendamise asemel seda hoopis ennetada? Tahaks uskuda, et profülaktikast on ka sellises olukorras abi. Erinevate meetmete hulgas on kindlasti oluline rõhk tervislikumal toitumisel. Kas ma olen oma tervisega sinasõber? Ja kui vastus on jaatav, siis kas ma olen ka hea sõber? Sõbrapäev on ju kohe ukse ees.

Inglise vanasõna ütleb, et üks õun päevas hoiab arsti eemale. Vasula Aed pakub laias valikus omakasvatatud õunu, muuhulgas ka Eestimaal hinnatud sorte „Cortland“ ja „Antei“

Olles külastanud Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli Aiandusuuringute Keskust, kus tegeletakse puuviljanduse alase uurimistööga, peavad teadlased kodumaiste õunte puhul oluliseks süüa neid koos koorega, sest tervisele vajalikke aineid on rohkelt just koores.

Paljud Tartu turuhoone kauplejad (näiteks Pärna talu) teavad, et mitmeid talvisel ajal asendamatuid vitamiine saab just hapukapsa söömisest. Pealekauba aitab hapukapsas seedimist stimuleerida.

Lisaks hapukapsale ja hapukurgile (näiteks Otti talu) pakuvad mitmed kauplejad Tartu turuhoones maitsvat Peipsi sibulat (Pjotr), tervislike omadustega küüslauku (Lappard Kalda talu) ning vitamiinirikast kõrvitsat (Sepa talu).

Moromõisa riiuliltelt leiab erinevaid tervisele kasulikke astelpajutooteid.

Me kõik teame, mis on müts. Kuid mis on MÕTS? Võiks öelda, et veelgi kasulikum kui müts. Mesi + õietolm + taruvaik + suir = MÕTS. Mõts, mis on müügil Tiia Juksi letis, tugevdab immuunsussüsteemi, reguleerib vererõhku, seedimist ja ainevahetust ning aitab jagu saada väsimusest.

Kindlasti on meie rabamari olulisel kohal kevadkurnatuse ennetamisel ja väga paljude teiste murede puhul. Jõhvikat on turul saada peaaegu aastaringselt, ta säilib väga hästi.

Vitamiinirikkad rüüped on saadaval Toominga talu letis – Marjamaa talu külmpressitud, säilitusainevabad mahlad.

Ka Tartu turuhoone toitlustuskohad – Urve köök ja Emajõe pruulikoja õllekelder peavad lõunapakkumiste valmistamisel lugu, et tooraine oleks turult, kodumaine, värske ja tervislik.

Kui eelnevalt on välja toodud just Tartu turuhoone kauplejad, siis ka Tartu kesklinnas bussijaama kõrval asuval avaturul on põnevaid leide. Kuigi esmapilgul võib Tartu avaturg madalhooajal ehmatada tühjusega, siis targemad teavad, et seda ümbritsevates paviljonides toimub kauplemine igapäevaselt. Lumi on ka ilusti ära lükatud, võib julgelt tulla!

Näiteks Tartu avaturu paviljonis nr 13 asub Maarahva Pood. Maarahva poes on saadaval erinevaid kodumaiseid siirupeid ning lai valik meetooteid, mis on suurepäraseks tööriistaks leidmaks tee tervislikuma eluviisi poole. Välja võib paljude hulgast tuua angervaksa siirupi, mis tugevdab immuunsussüsteemi ja puhastab organismi, parandab ainevahetust ning omab veel mitmete-mitmete haiguste vastu aitavat toimet. Või näiteks mesi ingveriga, võrdusmärk tervise tugevdaja ja lisaks suurepärane maitse.

Lisaks soovitab Maarahva pood juba potipõllundusega tegelema hakata ning rohenäppude sügeluse vastu koheselt leevendust leida. Nende tootevalikus leiduvad erinevate maitsetaimede seemnepakid, mida juba täna potti istutada ja aknalauale asetada: maitse- kui ka ravimtaimena tuntud aedsalvei; rosmariin (Vahemeremaades usuti, et taim teeb inimese lõbusaks ja õnnelikuks); Prantsuse köögi salatites, suppides, kala- ja liharoogades kasutatav estragon; basiilik, mis aitab võidelda põletikuliste haigustega, tugevdab immuunsüsteemi ja on kasulik veresoontele; pune pakub leevendust köha ja külmetuse vastu ning selle rahustav mõju toimib ka hea unerohuna; piparmünt aitab nii kõhuhädade, peavalu kui ka unetuse või vastupidi — ärevuse korral, leevendab magusaisu.

Kas tibusid loetakse sügisel? Või kevadel? Või hoopis aastaringselt? Enne kui suuna apteegi poole purgi järele võtad, sea sammud Tartu turule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee