Eesti uudised

Ekspolitseinik kahtlustab „sajandi maffiaasjas“ endiste kolleegide kättemaksu (3)

Eesti Ekspress, 6. veebruar 2019 07:46
Aivar OrukaskFoto: Vallo Kruuser/ Ekspress Meedia
Riigiprokuratuur lõpetas „sajandi maffiaasjas“ ekspolitseinik Aivar Orukase kahtlustamise, kes usub, et ta sattus jama sisse kunagiste kolleegide kättemaksu tõttu ja pulbitseb samuti ihast vanadele ametivendadele ära teha.

Politsei võttis Aivar ­Orukase kinni mullu 13. veebruaril, kuid alles tükk aega hiljem sai ta teada, et võmmid kahtlustavad teda rahapesuga tegelenud jõuku kuulumises, mispärast juba 14 kuud enne arreteerimist teda jälgima hakati. Asja iroonia seisneb selles, et Orukask töötas üle kümne aasta Rahapesu Andmebüroo (RAB) analüüsi­talituse juhatajana.

Samal teemal

Orukase enda hinnangul sattus ta uurimise alla peamiselt aastatetaguste sündmuste pärast, mis eelnesid tema politseist lahkumisele, kus ta oli enda sõnul jonnakalt tõde taga otsinud ja torkinud neid, kes olid tema ametist vabastamise taga.

Pärast ametist vabastamist oli Orukask oma väiteid politseisse ja riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonile saatnud – tegevus, mida ta ise kättemaksuks ei pea, kuid mis näeb välja nagu kangekaelne soov saada jõuametitelt tunnistus, et talle tehti RABis töötamise ajal liiga.

Refereeritud artiklit loe täismahus Eesti Ekspressist.

Samal teemal

31.01.2019
MÜSTILINE ARENG MAFFIAPROTSESSIL: ärimehed istuvad juba aasta vangis, aga nende ettevõtetel läheb üha paremini
14.02.2018
Keskkriminaalpolitsei pidas kinni tuntud ärimehed Hirve ja Gammeri