Krimi

FOTO | Hinnalise Lexuse rööv: kas liigne ahnus ajas autovarga upakile? (67)

Juhan Mellik, 5. veebruar 2019, 13:38
varastatud LexusFoto: Politsei- ja piirivalveamet
Politsei tabas Tartumaal Laeva vallas Tallinnas ärandatud hinnalise Lexuse ja kuigi uurimine alles käib, on küsimusi ja oletusi juba rohkem kui vastuseid.

Pikanäpumehed panid üle poolesaja tuhande euro maksvale Lexus LS600HL pihta esmaspäeval kella 19 ajal Tallinnas ühe Tartu maantee eramu juures. Kuigi info anti edasi patrullidele üle riigi, politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul sõidukit Tallinnast välja suunduvatel trassidel tabada ei õnnestunud.

Teisipäeval enne kella 10 nähti sama masinat Võrus Circle K bensiinijaamas. Tähelepanu äratas see sellega, et sohver tankis paagi täis ja lahkus maksmata. Auto jäi turvakaamera pildile. Seejärel võttis autojuht kursi... mitte Läti poole, nagu võiks ehk eeldada, vaid tagasi Tallinna suunas. Laeva vald Tartu-Tallinna maanteel oli see koht, kus korrakaitsjad tagaotsitava auto lõpuks tabasid ja selle roolis olnud 43-aastase Eesti kodanikust mehe vahi alla võtsid. Kuna uurimine on pooleli, ei soostu politsei veel ühtegi versiooni kommenteerimast.

Ometi tekib tugev kahtlus, et autovargale võis saada saatuslikuks tema ahnus: minna tanklale külma arvet tegema ning jääda sellega veel kaamerasilma ette.

Nimelt võib salvestiselt selgelt näha, kuidas numbreid masina registreerimismärgil näivad kohati kergelt ebaloomulikud, justkui oleks neid töödeldud. Täpsemalt äratavad kahtlust number kaheksa ning täht U, mille toon ümbritsevast selgesti eristub. Numbrimärki 587 BTU ei tunnista päringud ei liikluskindlustuse fondist ega maanteeameti andmebassist. Kui silti veidi täpsemalt uurida, võib aimata selle esialgset kuju: 537 BTJ. Ning täpselt sellise märgi alt leiab pealinnast varastatud Lexuse.

Tundub tõenäoline, et varas või vargad üritasid numbri töötlemisega oma jälgi segada. Politsei seda versiooni ei kinnita.

Kahtlasi momente ja küsimärke on kogu loo juures mitmeid. Kui paadunud autovaraste mainet kannavad viimase aja Eestis pigem lõunanaabrid, siis nüüdne tabatu oli kodumaine mees. Samuti ei põgenenud ta Võrust otse Läti piiri poole, vaid keeras rooli tagasi Tallinna suunas. Ning kas tõesti sai vargale saatuslikuks nimelt kihk tasuta bensiini järele? „Uurimine alles käib ja me ei soovi midagi spekuleerida,” ütleb Aava. Tema sõnul on igati loomulik, et ühes Eestimaa otsas ärandatud autost antakse kohe teada ka riigi teise äärde ja koostöö, nagu näha, toimib.

Kas on autovaraste maailmas puhuvad uued tuuled ja omandatud uued töövõtted, selgub täie kindlusega ilmselt siis, kui uurimine lõpusirgel.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee