Eesti uudised

Riiklik eelluure käib: peagi selgub, kus saab avada jääteed (1)

Marvel Riik, 5. veebruar 2019 12:16
Kui ilmad püsivad, võivad jääteed varsti avatud olla.Foto: Robin Roots
Maanteeameti sõnul peaks nädala teises pooles selguma, kus on võimalik avada jääteed.

„Praegu täpsemat infot jääteede kohta anda veel ei saa, sest on alustatud eelluure tegemisega ja nädala teisel poolel saame vastused. Kindlasti mõjutavad jääteede avamist ilma- ja jääolud, mis loodetavasti jätkuvad soodsalt,“ ütles maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. „Jääkatte paksus merejääl ilma lahtiste pragudeta peab 2,5tonnise piirangu puhul olema minimaalselt 24 cm.“

Maanteeamet kinnitab, et on teinud jääteede rajamiseks kõik hanked ning praegu sõlmib sõelale jäänud ettevõtjatega lepinguid. Nende kohaselt vastutavad jääteede rajamise ja hoolduse eest ettevõtjad, kes viivad läbi uuringud, paigaldavad liikluskorralduse, organiseerivad valve, tee seisukorra kohta info edastamise jms.

Eelmisel nädalal rääkisid kurjad keeled Piirissaare ümbruses, et saare ja mandri vahel tänavu jääteed ei tule, kuna maanteeamet on unustanud hanke teha. „Peipsi jää iseenesest on paks ja korralik, jäätee saareelanikele hädavajalik, et liikuma saada. Kuna tegu on nüüd riigiteega, peab riik seisma selle eest, et elanikele liikumisvõimalus luuakse,“ kõlas kohalike vaade looduslikele oludele.

Jäätee ettevalmistamine. Foto: Ingmar Muusikus / Ekspress Meedia

Maanteeamet korraldab jääteedele hanked igal aastal enne teede võimalikku rajamist ning kummutab Piirissaare-kuuldusi. „Piirissaare–Laaksaare jääteele on riigihange läbi viidud, leping sõlmitud ning alustatud eelluurega. Kuna Peipsi järve jääolud on väga muutlikud, siis ohutu jäätee rajamiseks peab jää veel kasvama,“ ütles maanteeameti lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee