Eesti uudised

Vähiravifondilt abi saanud pereema tänab annetajaid: muidu kuluks mul ravimitele 1000 eurot nädalas

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. veebruar 2019 10:39

11 KOMMENTAARI

k
Küsimus teoreetiliselt/ 6. veebruar 2019 06:16
Ise panustab haige siis kuus 600 eurot, lisaks fondi abi. Aga mida peaks näiteks tegema inimene, kellel ei ole seda 600 eurot?
k
5. veebruar 2019 19:54
Kaasaegse ravi saamine eeldab standardravist keelumist, seda kardvad arstid nagu tuld!
k
5. veebruar 2019 19:53
Kõige hullem, et osa ravimite toimeaineid lihtsalt ei jõuagi turule, kui käive pole piisavalt suur, samas ei lase HK ka eritaotluse põhjal neid maale tuua, isegi juhul kui tegu ei ole mingite megakalliste ravimitega. Turg määrab inimese ravi saamise võimalust, see on haige nagu see kassagi.
t
taas mina/ 5. veebruar 2019 16:59
Minu ema puhul öeldi kohe, saage aru, teie ema ei aita enam miski... keemiaravi tundus tõhus, kõik nagu taandus ja siis kui organism enam keemiaga hakkama ei saanud, läks kiirelt kõik. Ma lihtsalt ei mõista, kuidas inimesed nii tigedad on, kuidas üldse saab sellisel hetkel kedagi vastutustundetuks nimetada, kerjajaks? Sry, lihtsalt ei mõista. Palju tervist teile, südamest.
e
Ema Minale/ 5. veebruar 2019 14:23
Ei tahaks küll kiitlema hakata, aga minagi kaotasin sellele haigusele ema ja mitu teist lähedast.
k
5. veebruar 2019 12:56
Kusjuures 2018. aasta sügisel rääkis pereema hoopis muud juttu.
e
Ema minale/ 5. veebruar 2019 12:52
Oskan lugeda, tänan muret tundmast. Haige võib rääkida, mida soovib, kuid arstid ei tohi isikuandmete kaitsest lähtudes öelda, kas ikka oli nii, et arstid ei pidanud mitte mingit ravi tulemuslikuks (kohe ütlesidki nii, et kuigi tegemist on algstaadiumis ehk kõige varasemas staadiumis vähiga, mis on alati ravitav, siis teie puhul ei ole ravil mõtet, sest see ei mõju. Ei ole usutav.
e
Enn/ 5. veebruar 2019 12:27
Minu arvates saavad paljude ravimite tootjad ja vahetalitajad hiigelkasumeid. Soodusravimitega peab tegelema hakkama mõni Haigekassa allasutus mitte vaheparasiidid.

k
kossa kossa !/ 5. veebruar 2019 11:21
See kõik, kaasa arvatud annetused, toimib tänu tänase valitsuse eesotsas olevatele poliitikutele. Karilaid, Ratas, Simpson ja Raps on andnud sellele oma heakskiidu.
m
mina/ 5. veebruar 2019 11:14
kui ka ema lugema õpiks ja natuke süveneks, siis saaks tekstist vastuse ka kätte! haigus on karm ja igal inimesel õigus ise otsustada kuidas ta sellega edasi elab. keemiaravi on karm ja keegi ei anna garantiid, et see aitab. võimalus on annetada või mitte, lihtsalt tatti pritsida ei ole mõtet. mina annetan alati võimaluste piires, olen sellele hirmsale haigusele kaotanud nii ema kui isa. vähk selline jube haigus, et alul annab kõvasti lootust ja siis võtab halastamatult ja kiiresti...
k
Ka ema/ 5. veebruar 2019 11:01
Siinse peategelase jutust tuleb ju välja, et alguses otsustas pereema, et ei tee haigusest väljagi ja elab lihtsalt edasi. Miks ta sellise otsuse tegi ja miks ta nüüd, kus vale otsuse tagajärjel on olukord hulluks muutunud, ilma piinlikustundeta raha küsib? Lastest on tegelikult väga kahju, et neil nii vastutustundetult käituv emme on. Loodetavasti nüüd ravi aitab tõhusalt ja on üks targem ema meie seas juures.