Maailm

Pariisis süttis kortermaja, inimesi evakueeritakse ja kaheksa on juba hukkunud (6)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. veebruar 2019 09:33
Põleng PariisisFoto: AFP/Scanpix
Edela-Pariisis süttis esmaspäeva õhtul leekidesse kaheksakorruseline maja. Tuletõrjujad teatasid, et põlengus on surnud kaheksa inimest ja hukkunute arv võib veel kasvada.

BBC vahendab, et põlengus on viga saanud peaaegu 30 inimest, kelle hulgas on ka kolm tuletõrjujat. Üks inimene on kriitilises seisundis.

Tuletõrjujate kõneisik teatas AFP uudisteagentuurile, et hukkunute arv võib veel kasvada, kuna põleva maja viimastel korrustel päästeti teate ajal veel inimesi.

Seni pole täpselt teada, miks maja süttis, kuid politsei on ühe naise süütamise kahtlustusega vahi alla võtnud.

1970ndatel ehitatud maja hakkas kõigepealt altpoolt põlema, mis sundis elanikke suitsust ja leekidest pääsemiseks lähedal olevatele katustele ronima. Katusele lõksu jäänud inimesi läks päästma ligi 200 tuletõrjujat ja redelite abiga suudeti umbes 30 inimest põlengust eemale aidata.

Tuletõrjujad Pariisis Foto: AFP/Scanpix

Tuletõrjujate kõneisiku sõnul ootas päästjaid ees apokalüptiline vaatepilt. Paljud inimesed olid akendel ja palusid abi.

Prantsuse ringhääling BFMTV teatas, et põlengus on viga saanud kuus tuletõrjujat.

Põleva maja ümbruses, mis ei jää Eiffeli tornist kaugele, on tugeva suitsulõhna pärast inimesi evakueeritud. Ajaleht Le Parisien vahendab, et linnavalitsusel on palutud evakueeritud inimestele asendusmajutus korraldada. Lähedal asuvad sõiduteed on tõkestatud.

Pariisi linnapea Anne Hidalgo on avaldanud tulekahju ohvritele kaastunnet ja liigub ka ise õnnetuspaiga poole.

Samal teemal

05.01.2019
Pariisis hukkus tulekahjus kümme ja Moskvas kaheksa inimest