Taavi RõivasFoto: Teet Malsroos
Eesti Päevaleht 5. veebruar 2019 08:19
Reformierakondlase ja endise peaministri Taavi Rõivase sõnul on suur võimalus, et peaminister Jüri Ratas on ametis jätkamise nimel valmis valitsuses ka EKRE-ga liidu tegema, mis oleks reformierakondlase hinnangul terve Eesti jaoks paras katastroof.

Rõivase sõnul keskenduvad kõik erakonnad praegu valimistel korraliku tulemuse saavutamisele ja see, et mõned ajalehed on juba võitja krooni Ratasele andnud, on täiesti ennatlik.

„Viimase kahe aasta jooksul on Jüri Ratast väga palju ning põhjusega kiidetud, sest ta on partneritega hästi inimlik ja suhtleb meeldivalt, aga vähem on tähele pandud, et partnerite toetus on järsult vähenenud ehk nad on jäänud mingite teemadega n-ö räästa alla,“ märkis Rõivas.

Valitsuse kokku panemisel eelistab Rõivas kolmikliitu, kuna selline valitsus on tema sõnul kõige rohkem suuri asju teinud.

„Kui tal on valik, kas kaotada peaministri koht või jääda ametisse ja teha valitsus EKRE-ga, siis mina panustaksin sellesse, et ta on selle nimel valmis EKRE-ga liidu tegema,“ arutles Rõivas ja märkis, et Keskerakonna võidu puhul peab silmas pidama ka seda, kui hea tulemuse saab Keskerakonna vene tiib ehk näiteks Mihhail Kõlvart ja Yana Toom.

Refereeritud artikli täispikka teksti loe Eesti Päevalehest.