Eesti uudised

Terviseamet keelas MMS-i levitamise, ohtliku aine jääke ei tohi visata kraanikaussi (41)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. veebruar 2019 07:11
E-pood, mis müüb MMS-i ja DMSO-dFoto: Martin Ahven
Terviseamet keelas kosmeetikatootena reklaamitud MMS-i lahuse levitamise ning kasutamata toote lahus tuleb viia ohtlike jäätmete kogumispunkti.

Terviseameti põhja regionaalosakonna juhi Ester Öpiku sõnul tingis toote levitamise keelamise asjaolu, et kosmeetikatootena levitatav MMS sisaldab kosmeetikatoodetes rangelt keelatud kloori, vahendas terviseamet pressiteates. Kloorisisaldust kinnitas ka toodet levitava ettevõtte tellitud kohustuslik ohutusaruanne, mille kohaselt tekkis kloor suuloputusvahendi A ja B komponendi juhendijärgsel segamisel. Lisaks leidis terviseameti labor, et segus leidub reaktsioonivõimelisi klooriühendeid basseinivee piirnormist 70 ning joogivee piirnormist 214 korda enam. 

Samal teemal

„MMS-i A-komponent on ohtlik kemikaal ja sellest tulenevalt palub terviseamet olla selle lahuse käsitlemisel ettevaatlik – kasutada tuleb kummikindaid ning jääke ei tohi valada kraanikaussi, vaid need tuleb viia ohtlike jäätmete kogumispunkti,“ ütles Öpik. „Selle peale peaksid mõtlema ka need inimesed, kes on MMS-i väärkasutanud internetis leiduvate juhiste kohaselt.“

MMS-i all propageeritav naatriumklorit on nahale sattumisel mürgine ja sööbiv aine, millest happelistes tingimustes eraldub kloordioksiid, mida kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning mille tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi. Juhul kui suuloputusvahendi A-komponenti ehk 28protsendilise naatriumkloriti lahust müüa kemikaalina peab see kandma korrektset ohumärgistust.

Aine võtmisega võivad mürgistusnähtudena kaasneda kõhuvalu ja oksendamine. Inimene, kes peale kloordioksiidi või seda sisaldava MMS-i tarbimist end halvasti tunneb, peaks kohe abi otsima.

Samal teemal

04.06.2019
MMSi vestlusõhtu korraldajad keelavad meedial üritust kajastada ja ähvardavad tingimuste rikkumisel kopsaka trahviga
25.04.2019
Rahvusraamatukogu tühistas MMS-i kasutamist propageeriva ürituse
02.02.2019
MMSi JÜNGRID JA USUHULLUD: mida teha, kui lähedane liitub sektiga?
18.12.2018
JÄRJEKORDNE JAMA KAELAS: MMSi propageerija kaebas TV3 ja saate „Kuuuurija“ meeskonna kohtusse