Poliitika

Kas Janek Mäggi tegutses ministriametis olles ka oma suhtekorraldusfirmas? (11)

Siim Randla, 5. veebruar 2019, 07:06
 Foto: Alar Truu
Peaminister Jüri Ratas kinnitas vastuses riigikogu liikmele Arto Aasale, et riigihalduse minister Janek Mäggi on teavitanud valitsust, et ta tegeleb või kavatseb tegelda väljaspool ametikohustusi ettevõtjana ja täisosanikuna täis- või usaldusühingus, või juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmena. 

Mäggi on suhtekorraldusfirma Powerhouse asutaja. Mõned poliitikud kahtlustavad, et ta võib suhtekorraldusfirma kaudu lobi teha. „Janek Mäggi on teavitanud, et ei tegutse oma nimel füüsilisest isikust ettevõtjana ega töölepingu või teenuse osutamise lepingu alusel.

Kõikidest muudatustest, mis puudutavad Janek Mäggi kõrvaltegevust, on teavitatud viivitamatult. Minister on kinnitanud, et on teadlik ja peab kõrvaltegevusega tegelemisel kinni korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangutest,“ selgitas Jüri Ratas. 

Reformierakondlasest riigikogu liige Arto Aas palus peaministrilt Mäggi kirja koopiat ehk mis kuupäeval teavitas  Mäggi kirjalikult, et tegutseb väljaspool ametikohustust ettevõtjana. 

„Teavitusele on rahandusministeerium teabe valdajana kehtestanud juurdepääsupiirangu asutusesiseseks kasutamiseks, mille alus on eraelu puutumatust kahjustav teave,“ teatas Ratas. „Minister Mäggi ei ole tegev ettevõtjana ega kuulu Powerhouse'i juhatusse.

Väited selle kohta, et Mäggi teeb suhtekorraldusfirmaga „lobi“ või et Powerhouse'i kaudu toimub erakonna rahastamine, ei pea paika,“ ütleb riigihalduse ministri nõunik Risto Kask. Tema sõnul lahkus Mäggi Powerhouse'i juhatusest vahetult enne ministriametisse astumist.

11 KOMMENTAARI

k
Kristlane 12. veebruar 2019, 17:07
Mäggi onju pseudokristlane koos Viilmaaga ja Laas ja mõni veelgi. Hea et sellised ennast ise välja näitavad, teab nendest hoiduda.
u
Uudishimulik 6. veebruar 2019, 19:18
Kas meie provintsis neile Toompea kuttidele mõni teisi piirav seadus kehtib ka või? No nii tahaks teada.
Loe kõiki (11)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee