Sisuturundus

Kaks head integreeritavat ahju – Candy FCP605X ja Bosch HBG635HS1 

Kaup24, 4. veebruar 2019, 14:49
Kirg küpsetamise vastu algab ahjust – just nii tutvustab oma ahje tootja Bosch. Eeldatavasti nõustub selle väitega ka teine selles artiklis luubi all olev tootja, Candy.

Integreeritavad ahjud CANDY FCP605X ja Bosch HBG635HS1 (kliki ja tutvu ahjudega Kaup24 e-poes) lubavad ennast paigaldada köögis täpselt sinna, kuhu sina seda soovid. Tööpinnaga ühele joonele, selle alla või kõrgemale, kus sul püsti seistes on mugav ahjus toimuvale pilk peale visata.

Candy FCP605X

Candy integreeritav ahi FC605X jõuab sinuni Itaaliast. Mitmekülgsete funktsioonidega ahi teeb küpsetamise, grillimise ja pitsa valmistamise veelgi lihtsamaks ning kiiremaks.

Roostevabast terasest ahju kõrguseks on 585 mm ning laiuseks ja sügavuseks 560 mm. Nišš, kuhu ahju soovid integreerida, peab olema kõrgusega 590 mm ning kuumakindlast materjalist. Tehnilistest andmetest olgu veel nimetatud energiaklass A+, kaal 32 kg ja ahju maht 65 liitrit.

Küpsetamiseks pakub Candy FCP605X mitmeid valikuvõimalusi, millest võiks välja tuua pitsafunktsiooni ja grilli. Tegelikult saab pitsaküpsetusega valmistada ka teisi itaaliapäraseid küpsetisi, näiteks focacciat. Grillimiseks soovitab tootja kasutada ahju neljandat restiastet. Krõbeda pruunistuse saamiseks võib ahjus tehtava liha ja kala pintseldada üle õliga.

Candy FCP605X lubab sul küpsetamistemperatuuri valida kuni 250℃. Ahjuvalgustus aitab kaasa toidu küpsemisastme jälgimisele. Ahjul on olemas on programmeeritav kell ja taimer. Nii saad valida toidu küpsemise lõpuaega, et koju jõudes oleks valmiv toit ootamas. Oma valikuid ahjul saad teha mehaaniliselt, keerates nuppe või nupule vajutades elektrooniliselt.

Ahjul on olemas uus siinide turvasüsteem, mis laseb küpsetusresti ohutult ahjust välja tõmmata, et täielikult veenduda, kas toit vajab veel küpsemist või mitte. Samuti ei libise ahjuplaat ahjus viltu. Kui soovid resti ahjust puhastamiseks eemaldada, siis tuleb see ahjust välja tõmmata ning seejärel pisut tõsta. Komplektis tuleb kaasa lihtne rest, kuhu saab asetada ahjuvormid ja muud nõud, milles parasjagu toitu valmistad. Ning kaks ahjuplaati sügavusega 30 mm.  

Bosch HBG635HS1

Mitmekülgse Saksamaa firma Boschi ahjud paistavad silma oma hea disaini ning erakordse mugavusega. Bosch HBG635HS1 mõõtudega 595 mm x 595 mm x 548 mm (kõrgus, laius, sügavus) on roostevabast terasest 40 kg kaaluv ahi. Ahju energiaklass on A ja mahuks 71 liitrit.

Programmidest pakub Bosch HBG635HS1 erinevaid funktsioone alates küpsetamisest madala 30℃ kuumusest kuni temperatuurini 300℃ välja. Kuna saad valida madalaid temperatuure, võib ahju kasutada ka sulatamise eesmärgil. Kui soovid aga aega otstarbekamalt kasutada, siis vali režiimiks soojenemine. Nii soojeneb ahi kiiremini vajaliku temperatuurini ja edasi saad juba lülituda ümber näiteks soovitud pitsafunktsioonile. 4D kuuma õhu küpsetusega tagad, et kõigil siinidel küpsev toit saab ühtlaselt kuumust igast küljest. Ja kui sa nüüd ikkagi ei tea, millist temperatuuri valida, siis Boschi ahi sind juba hätta ei jäta. Lihtsalt pane toit ahju, järgi vajalikke ekraanijuhiseid  ja ahi ütleb sulle temperatuuri ning küpsetusaja. Mugav!

Toidu valmimisest annab märku alarmkell. Ahju juhtimine käib elektrooniliselt ning selge ja värviline TFT ekraan näitab kellaaega, hetke temperatuuri ja ringiga märgitult valitud küpsetusprogrammi.

Ahjus on võimalus kasutada standardsiine ja kahel tasandil teleskoopsiine. Mõlemad on ohutud ja mugavad. Lisaks on teleskoopsiinidel stopp-funktsioon, st tõmmates ahjust küpsetusplaadi välja, pidurdub see ühel hetkel ise ning ei lase plaadil ega plaadil oleval toidul põrandale libiseda. Ahjuga tuleb kaasa üks grillrest ja kaks küpsetusplaati, üks emailitud ja teine universaalne.

Boschi ahjul on Soft Close funktsioon – ahjuuks avaneb ja sulgub praktiliselt hääletult. Ahjuukse juures on kasutatud spetsiaalset isolatsioonmaterjali, mis jätab selle väljastpoolt jahedaks isegi kõrgete temperatuuride juures. Kui sul on kodus väikeseid köögiavastajaid, siis lastelukk ei lase ahju ust avada ja deaktiveerib nupud, millest saab temperatuuri või programme valida.

Kui toit valmis, tuleb paratamatult mõelda ka ahju puhastamisele. See aitab tagada ahju pikaajalise töö ning teeb ka edaspidise kasutamise meeldivaks. Sellel ahjul on EcoClean puhastus, mis toimub ahju igal kasutamisel automaatselt. Spetsiaalse kattega seinad imavad ja neutraliseerivad pritsinud rasva ja muid toiduosakesi. Kattekiht taastab ennast igal kuumutamisel ja tootja lubab, et see on toimiv kogu ahju kasutusaja jooksul. 

Kumba eelistada?

Nii CANDY FCP605X kui Bosch HBG635HS1 kuuluvad keskmise suurusega ahjude hulka. Bosch HBG635HS1 on mõõtmetelt pisut suurem ja ka raskem. Samuti on mõlemad tootjad rõhku pannud turvalisele ahjuplaatide jooksule siinidel.

Kui soovid lihtsat, kõiki peamisi küpsetamisvajadusi hõlmavat ahju soodsas hinnaklassis, siis Candy ahi on väga hea valik.

Kõrgemast hinnaklassist Bosch HBG635HS1 sobib suuremat kontrolli soovivale toidu tegijale. Kasutades seda ahju võid kindel olla, et ahjus liha sulatusrežiim toimib, ahi on  valmis pakkuma ka sobiva küpsetusaja ja temperatuuri. Ja teostab osa puhastusest iseseisvalt EcoClean funktsiooni kaudu.

Mida ahjus valmistada?

Vaata ka lihtsaid ning imemaitsvaid ahjuköögiviljade ning ahjuliha retsepte.

E-pood Kaup24.ee - köögitehnika internetist alati hea hinnaga, vaata lähemalt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee