Eesti uudised

Luminor teeb Baltikumis massilise koondamise, Eestis kaotab töö 130 inimest (7)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 4. veebruar 2019 09:40
LuminorFoto: Karin Kaljuläte/ Ekspress Meedia
Kolmes Balti riigis tegutsev Luminor lihtusustab efektiivsuse saavutamiseks oma tegevusmudelit ja algatab kollektiivse koondamise. 2019. aasta jooksul koondatakse kõikide juhtimistasandite peale kokku Eestis 130, Lätis 250 ja Leedus 420 ametikohta.

Luminoril on Baltimaades kokku praegu umbes 3000 töötajat, vahendas Luminori kommunikatsioonispetsialist Lotte-Triin Narusk.

Samal teemal

Pärast pankade piiriülese ühinemise lõpuleviimist aasta alguses lihtsustatakse äriprotsesse, vähendatakse juhtimistasandite arvu, et muuta juhtimine lihtsamaks ja selgemaks ning kaotatakse kattuvad töökohad.

Muutusega parandatakse Luminori konkurentsivõimet ja organisatsiooni efektiivsust, samuti vähendatakse oluliselt tegevuskulusid. Ühtlasi plaanitakse ühtlustada oma tehnoloogilisi platvorme, lihtsustada toote ja teenuse portfelli ning tõsta klienditeeninduse kvaliteeti. Samuti vähendatakse meeskondade suuruseid ja leitakse võimalusi uute digitaalsete lahenduste kasutamiseks.

Luminor on kollektiivsest koondamisest teavitanud asjakohaseid ametkondi, sealhulgas ametiühinguid Eestis, Lätis ning Leedus.

Kollektiivsed koondamised toimuvad 2019. aasta jooksul ning need viiakse läbi etapiviisiliselt vastavalt kehtivatele õigusaktidele. Luminor teeb kõik endast oleneva, et leevendada koondatavate töösuhte lõpetamise tagajärgi ning pakub koolituste ja personaalsete nõustamiste abil tuge uue töökoha otsimisel. Samuti maksab Luminor lahkuvatele töötajatele lisaks seaduses ettenähtule täiendavat koondamishüvitist.

Klienditeeninduse kvaliteedile muutused mõju ei avalda ning töö jätkub tavapäraselt.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja. Luminori eesmärk on pakkuda uusi, innovaatilisi pangatooteid ja teenuseid, mis on loodud Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete ning inimeste jaoks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee