Eesti uudised

MTA peadirektor: kõige suuremad probleemid on ümbrikupalk ja postinarko (22)

Delfi, 4. veebruar 2019 09:50
Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur LaidFoto: Karin Kaljuläte/ Ekspress Meedia
Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid sõnas, et kuigi üle 90 protsendi Eesti inimestest peab maksude maksmist oluliseks, on MTA suurimad probleemid ümbrikupalkade maksmine ja postinarko ehk posti teel narkootikumide tellimine, mis on ka kõige pisema paki puhul esimese astme kuritegu.

„Meie jaoks on praegu kõige suurem probleem ümbrikupalk. 10–12% Eesti inimesi saab suuremal või vähemal määral osa töötasust mustalt ning see muserdab inimeste maksutahet ja arusaama ühiskonna toimimisest kõige rohkem,” selgitas Laid ja lisas, et ümbrikupalkade maksmise kõrval on teine suur teema narkokuritegevus.

„Isegi väikese postipaki puhul on tegemist esimese astme kuriteoga, nende menetlemine on arvestades nende tegude hulka meile üle jõu käiv. See on teema, kus otsime uusi lahendusi,” rääkis Laid ja märkis, et paraku ei nõua posti teel narkootikumide tellimine palju eriteadmisi.

„Oluline on suurendada teadlikkust, et noored inimesed ei rikuks esimese astme kuritegu sooritades oma tulevikku ära,” sõnas peadirektor.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

23.11.2018
MAKSUAMET HOIATAB: Internetist tellides võib sattuda võltsingu otsa!
14.11.2018
VIDEO JA FOTOD | Maksuamet pidas kinni Harjumaal suurt narkoäri ajanud mehed
15.10.2018
Eestis kogub hoogu narkootikumide tellimine pimedast veebist