Eesti uudised

Viletsasti näkanud kala ei rikkunud õngitsejate tuju

Palju ahvenaid ja paar haugi: Rõuge suurjärve purakatest tühjaks ei püütud (2)

Asso Ladva, 3. veebruar 2019, 23:54
ESIMENE KALALKÄIK: Väike Ruuben sai „Rõuge purakal“ esimest korda õnge kätte.Foto: Aldo Luud

„Kala ei pruugi saadagi, aga oled värskes õhus ja heas seltskonnas, pärast on hoopis teine olek. Saaks kodus veel õhtul sauna ka, siis on väga hästi,“ ütleb Vahur Mikitamäelt, kes tuli kalapüügivõistlusele „Rõuge purakas“ koos tütre Eliisega ja polnud paari tunniga kedagi konksu otsa saanud.

„Ühes otsas ussike, teises otsas lollike,“ naerab oma kehva kalaõnne üle Merike Tartust, kes on kaasa toonud ka tütre pere. „Nelisada inimest püüavad, kalal on päris palju valida. Meie ei ole midagi saanud. Mees jäi koju, tema ütleb, et ta läheb poodi ja püüab sealt – paberlandiga.“

„Sealt kiriku poolt paar ahvenat sain,“ rehmab Vaabinast kohale sõitnud Olev. „Täna kala ei liigu. Ma olen Peipsil ka nii käinud, et mitte midagi ei saa. Rõuge püügivõistlusel pole varem käinud, aga sõber kutsus kaasa, tema on mitmendat korda siin.“ Teisedki kalastajad tunnistavad, et näkkamisega on lood kehvad. Kellegi tuju see siiski ei riku, lastega pered ja Jägermeistriga varustatud seltskonnad tunnevad rõõmu talvisest ilmast ja Rõuge puhtast õhust. Kui püük ei edene, leitakse muud tegevust – nii kerkib paari tunniga Rõuge Suurjärve jääle pool tosinat lumememme.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee