Eesti uudised

FOTOD | Kuperjanovlased mälestasid 100 aasta möödumist väeosa asutaja surmast (5)

Toimetas Kristjan Väli, 2. veebruar 2019 18:41
Foto: Kaitsevägi
Kuperjanovi jalaväepataljoni esindajad mälestasid täna koos Tartu linnakodanikega 100 aasta möödumist Vabadussõja kangelase leitnant Julius Kuperjanovi surmast.

„Leitnant Kuperjanovis oli käredameelsust, sirgjoonelisust ning organisaatorivõimet. Isiklik vaprus ja teadlikkus omaenese surelikkusest näitasid talle teed ning on põhjuseks, miks me teda täna kangelasena mäletame,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste.

Julius Kuperjanovi surma-aastapäeva meenutatakse traditsiooniliselt koosviibimisega tema haual Tartus Raadi kalmistul. Ürituse peakorraldajaks ja eestvedajaks on leitnant Kuperjanovi mälestust hoidev Julius Kuperjanovi selts.

Julius Kuperjanov oli Eesti ohvitser, kes võttis osa Esimesest maailmasõjast ning Vabadussõjast. Ta moodustas 1918. aasta detsembris partisanisalga, mis nimetati hiljem tema mälestuseks Kuperjanovi partisanide pataljoniks. Leitnant Julius Kuperjanov sai raskelt haavata 31. jaanuari 1919 toimunud Paju lahingus ning suri saadud haavadesse kaks päeva hiljem Tartus.

Samal teemal

02.02.2019
GALERII | Elagu Tartu rahu! Pool tuhat inimest kogunes Tartu tõrvikurongkäigule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee