Film

“Nukumaja" stsenarist Katrin Pauts: "Seriaal ei tasu ära aja- ega närvikulu. Parem kirjutan raamatuid!"

Eesti seriaalid – kas tõesti põlve otsas tehtud? (50)

Keit Paju, 2. veebruar 2019, 00:01
„MERIVÄLJA“: Sarja tavaline võttepäev, võttegrupi üks tähtsamaid liikmeid on operaator Madis Reimund (keskel). Tavaline on seegi, et sarja stsenaristi Indrek Harglat võtteplatsil ei näe –  stsenaristid kurdavad, et nendega ei arvesta keegi. TV3
 „Mind koheldi „Nukumaja“ esimese hooaja puhul üsna halvasti, eriti kui arvestada, et sarja idee tuli ju minult ja suuresti ise selle ka kanalile maha müüsin. Ma ei olnud kursis, et nii julmalt võibki keegi minuga üldse käituda. Et võtab mu suure unelma ja teeb sellest minuga nõu pidamata nii oma asja, et ma ei tunne paljusid enda ettekujutusi ekraanilt ära. Ega tahagi tunda!“ räägib Kanal 2s jooksnud seriaali „Nukumaja“ stsenarist Katrin Pauts. Teisedki Eesti sarjade stsenaristid on hakanud pead tõstma. 

Stsenaristid on hakanud avalikult rääkima sarjade tootmisel esinevatest probleemidest ja vigadest, mille tõttu nende käsikirjast tootmisprotsessi käigus õieti midagi alles ei jäägi. Arutluse all on olnud seegi, kuidas kodumaist seriaali kvaliteetsemaks teha. Hiljuti toimus Balti filmi- ja meediakoolis kodumaisele seriaalitööstusele pühendatud konverents, millel keskenduti just stsenaristide töötingimustele. 

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

15. jaanuar 2019, 13:50
Kokkuvõte konverentsilt „Eesti seriaalitööstus – mis teel me oleme?“ | Raivo Suviste: Eesti seriaal on tupikteel. Sõltume kanalite tellimustest: kui üks kanal paneb pillid kotti, siis sinna seriaale ei jää
11. jaanuar 2019, 14:48
Indrek Hargla: loobusin seriaalide kirjutamisest, sest pooled tegijad on amatöörid ja lavastajad saamatud

50 KOMMENTAARI

g
gupta 3. veebruar 2019, 11:19
ameerika seriaalid on paremad
k
Kodanik 3. veebruar 2019, 07:33
Need seriaalid on tõesti käpardlik saast. Taolist diletantliku roppust ei ole vaja toota. Vaatavad ainult väljaarenemata teismelised, et ise samastuda nende seriaali tegelaskujudega. Taolised nn. seriaalid tuleks keelata.
Loe kõiki (50)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee