Blogiauhindade jagamine

HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei ole inimene, kes kilkaks teistele täiskasvanutele, et lasime suure puuksu 

Helen Kõpp, 2. veebruar 2019, 12:00
Helen Kõpp Stanislav Moškov
Kas olete märganud, et kui pöördute mõne beebi poole, läheb hääl iseenesest kõrgemaks ning toon laulvamaks? Või äkki käib mõnele räigelt närvidele, kuidas beebiemme kilkab: „Oi, meil tuli täna üks hammas”, „Meil läks süda pahaks” või „Meil tuli väga suur kaka püksi.” Nagu ema ja beebi oleksid koos püksid täis teinud.

Kindlasti on selline ninnu-nännu kõigile tuttav, aga miks on see beebile vajalik? Enne lapse saamist olin mõelnud, et mina ei viitsi mingit kutu-plutu keelt kasutada ning räägin beebiga nii, nagu asi on. Endale üllatuseks tabasin end ühel hetkel instinkti ajel heliliselt ütlemas „Paneme su kätu käisesse.” Minu kogemus näitab, et looduse poolt on beebidega teistmoodi rääkimine kaasa antud teatud põhjusega. Tegemist on inimese instinktiivse keelega beebidega suhtlemiseks. See on looduse oma keel, mis esineb kõikides inimkeeltes ehk hoidjakeel (inglise keeles baby talk).

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

16. veebruar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Kui lapse eesmärk ei ole olla seksikas tibi, kes mehi murdma asub, siis ei lühenda värvilised juuksed mitte kuidagi tema lapsepõlve
9. veebruar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Carmeniga jalutades pidin vankrit otseses mõttes üle kivide ja kändude lükkama, kuna sile asfalt oleks protestikisa tekitanud
26. jaanuar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma polnud enne näinud, et kuuvanune beebi võib olla ärkvel nii, et suust üldse häält ei tuleks
19. jaanuar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Nüüd mõistan, miks beebiemmed „Vapraid ja ilusaid“ vaatavad, selle veniv stsenaarium on lapsega tegelemise kõrvalt suurepärane!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee