Maailm

JÄRJEKORDNE KANDIDAAT: New Jersey osariigi senaator loodab käia Barack Obama jälgedes 

Toimetas Greete Kõrvits, 1. veebruar 2019 16:04
Cory Booker on tõeline meediastaar - jutukas ja sõnaosav mees oskab alati kenasti pildile saada ja ennast nähtavaks-kuuldavaks tehaFoto: AFP/Scanpix
USA demokraatliku erakonna presidendikandidaatide pink muudkui pikeneb. New Jersey osariigi senaator Cory Booker teatas 1. veebruaril, et plaanib 2020. aastal presidendiks kandideerida.

Toetajatele andis Booker oma otsusest teada kahe ja poole minuti pikkuse video teel. „Ma usun, et suudame luua riigi, kus mitte kedagi ei unustata, kedagi ei jäeta üksi,“ sõnab senaator videos. „Riigi, kus vanemad jaksavad perele toitu osta, kus igal naabruskonnas leidub korralikult tasustatud, heade hüvedega töid, kus meie kriminaalsüsteem kaitseb meid, mitte ei topi lapsi puuridesse ja surnukirstudesse, kus näeme televiisoris oma liidrite nägusid ja tunneme mitte häbi, vaid uhkust.“

Samal teemal

Osav ja kirglik sõnamees Booker on üks tuntumaid demokraatide poliitikuid. Tema populaarsus, mis küll tänu sõnaosavusele ja meedias esinemisele on püsinud, sai hoogu 2012. aastal, mil Booker päästis oma naabri elu. Põlevasse majja tormanud ja naabrinaise välja tassinud Booker sai ise päästmise käigus vigastusi ja vajas haiglaravi. Rahvasõbra imagoga poliitikul on kombeks valijate teid lumest lahti lükata või neid oma kodus võõrustada. Orkaan Sandy järel kutsus ta hulga New Jersey elanikke, kel endil majad elektrita, oma koju õhtust sööma.

49aastane Cory Booker õppis Stanfordi ülikoolis sotsioloogiat ja politoloogiat. Õigusteaduste doktorikraadi sai ta Yale'i ülikoolis. Lisaks on tal aukraad Oxfordi ülikoolist Inglismaal, kus ta käis Ameerika ajaloo kursustel. Enne New Jersey senaatoriks saamist oli ta Newarki linnapea. Tal pole lapsi ning ta pole ka abielus. Kui Booker valitaks presidendiks, oleks ta Barack Obama järel teine mustanahaline Ühendriikide riigipea.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee