Krimi

Endine rahapesuuurija pääses maffiaprotsessi süüpingist (5)

Ohtuleht.ee, 1. veebruar 2019, 11:53
Aivar OrukaskFoto: Vallo Kruuser
Riigiprokuratuur lõpetas esmaspäeval kriminaalmenetluse keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo eksjuhi Aivar Orukase (45) suhtes.

“Menetlus lõpetati kuriteokoosseisu puudumise tõttu,” kinnitas Õhtulehele lakooniliselt prokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik.

Samal teemal

Orukask oli üks kahtlusalustest tuntud ärimeeste Hubert Hirve (60) ja Pavel Gammeriga (55) seotud kriminaalasjas. Riigiprokuratuur esitas neljapäeval kahele ettevõtjale süüdistuse kuritegeliku ühenduse juhtimises, mis tegeles peamiselt majanduskuritegudega, aga ka eraviisilise jälitustegevuse, altkäemaksu andmise ja relvade ebaseadusliku käitlemisega. Peale väidetavate ninameeste saadeti kohtu ette veel 20 inimest ja neli firmat.    

Keskkriminaalpolitsei kahtlustas ka Orukaske ja endist kaitsepolitseinikku Viljar Subkat (50) kuritegelikku ühendusse kuulumises. Väidetavalt tegutsesid nad Hirve ja Gammeri “vastuluurajatena” ning kogusid infot politsei tegemiste kohta. Subka sai ka süüdistuse, aga Orukase suhtes kriminaalasi lõpetati.

5 KOMMENTAARI

e
Elagu Sadistlikud mõrvarid js KAPO ! 6. veebruar 2019, 21:58
Paragrahv 18 Kedagi ei tohi piinata, julmalt või väärikust alandavalt kohelda ega karistada. Kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsi...
(loe edasi)
ä
4. veebruar 2019, 08:09
Ära varasta nii et vahele jääd olgu sulle õppetund.
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee