Seisukoht

Seisukoht | Minu elu pole sinu Egiptus (14)

Märt Niidassoo, video- ja fototoimetuse produtsent, 31. jaanuar 2019, 19:50
Foto: Stanislav Moshkov
Eelmisel nädalal põhjustas vastakaid arvamusi 47aastase Jane lugu. Ta põeb rasket haigust ning soovib piinade vältimiseks eutanaasiat. Samas võtavad sõna inimesed, kes Jane otsust vägagi häälekalt taunivad. Mul on kaks küsimust. Esiteks, kes sa oled, ja teiseks, mis õigusega otsustad sina teise inimese elu üle?

Siin ilmas on üks asi, mis kuulub ainult sulle ja see ongi sinu elu. Mitte keegi ei tohi dikteerida, kui kaua keegi seda rada käia tahab. Inimesel on see õigus – lõpetada enda elu ükskõik, mis põhjusel. Teise elu pole sinu Egiptus – hea mõelda, et koht puhkuseks on olemas, kuid tavapärane käekäik ei huvita kunagi.

Kui tahame keelata vabasurma mineku, siis paluksin keelata ära ka ekstreemsport, mille tagajärjel võib kogemata enneaegselt lahkuda, mis on vist aktsepteeritav. Samuti on kaitseväe- ja sõjaväekohustus ju kõigest õigustatud vabasurma minek ja seda enamasti poliitilistel põhjustel. Mis ajast on hulljulgetel ja käsutäitjatel rohkem õigust surra kui piinades või lihtsalt vastava otsuse vastu võtnud inimesel?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee