Poliitika

Valitsus annab Ühendriikidele välja Eesti kodaniku, kelle paturegister on pikk (24)

Marvel Riik, 31. jaanuar 2019 12:25
Pilt on illustratiivne.Foto: Andres Putting/Ekspress Meedia
Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium esitas kirjaliku väljaandmistaotluse Eesti kodaniku kohta, keda süüdistatakse aastatel 2012 kuni 2015 sooritatud kuritegudes.

Valitsuse istungi kommenteeritud päevakorras on märgitud, et Eesti kodanikule on esitatud 52 süüdistuspunkti. Kellega on tegu ja milles teda täpselt süüdistatakse, ei saanud justiitsministeerium kommenteerida.

„Välja antava inimese nime ei saa me avaldada tulenevalt isikuandmete kaitsest. Samuti on väljaandmistaotluse, sealhulgas süüdistuse, sisu konfidentsiaalne juba väljaandmist taotleva riigi poolt, mis on ka põhjuseks, miks valitsuse infos rohkem detaile avaldada ei saanud,“ selgitas ministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.

Ameerika Ühendriikide taotlus isiku väljaandmiseks tugineb 8. veebruaril 2006 allakirjutatud Eesti Vabariigi valitsuse ja Ameerika Ühendriikide valitsuse vahelisele väljaandmislepingule, mille kohaselt kohustuvad riigid teineteisele välja andma isikud, keda taotluse esitanud riik kahtlustab, süüdistab või on süüdi mõistnud kuriteos, mis on mõlema riigi seaduste alusel karistatav vabadusekaotusega üle ühe aasta või raskema karistusega.

Harju Maakohus tunnistas väljaandmise õiguslikult lubatavaks ning see jõustus edasi kaebamata.