Eesti uudised

Riigikogu nimetas Villu Kõve riigikohtu esimeheks (1)

Toimetas Triinu Laan, 31. jaanuar 2019 12:08
Foto: juristideliit.ee
Riigikogu võttis neljapäevasel täiskogu istungil vastu otsused, millega vabastas alates 4. veebruarist ametist senise riigikohtu esimehe Priit Pikamäe ja nimetas uueks riigikohtu esimeheks Villu Kõve.

Villu Kõve kandidatuuri esitas riigikogule president Kersti Kaljulaid, kes põhjendas valikut sellega, et riigikohtunik ja riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees, õigusteaduste doktor Villu Kõve on väga tugeva akadeemilise tausta ja pika kohtunikutöö kogemusega jurist.

Enne riigikohtuniku ametisse nimetamist 2002. aastal töötas ta vandeadvokaadina ja enne seda ametnikuna Justiitsministeeriumis eraõiguse osakonnas. Ta on osalenud enamike tsiviil- ja äriõigust reguleerivate õigusaktide ettevalmistamisel ning nende kommenteerimisel.

Villu Kõve on andnud olulise panuse Eesti juristide ettevalmistamisele, õpetades ülikoolides ja juhendades mitmeid väitekirju. Riigikohtus juhatab ta alates 2014. aastast tsiviilkolleegiumi.

Riigikogu otsustas vabastada Priit Pikamäe omal soovil riigikohtu esimehe ametist alates 4. veebruarist, sest valitsus on ta nimetanud Euroopa Kohtu kohtujuristi kandidaadiks.

Samal teemal

10.01.2019
President Kaljulaid esitas ettepaneku riigikohtu esimehe Priit Pikamäe ametist vabastamiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee