Maailm

KRIIS LÄTI PEALINNAS: opositsioon nõuab Riia linnapea tagasiastumist (3)

Aadu Hiietamm, 31. jaanuar 2019 12:00
Riia linnapea Nils Ušakovs (42)Foto: Vida Press
Riia linnaduuma opositsiooniparteide saadikud kogusid vajaliku hulga allkirju, et korraldada duuma erakorraline istung. Istungil soovitakse avaldada umbusaldust linnapea Nils Ušakovsile. 

Ajendi allkirjade kogumiseks andsid kolmapäeval Riias toimunud läbiotsimised linnapea Nils Ušakovsi töökabinetis ja tema kodumajas Mežaparksis. Läbiotsimised korraldasid korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) töötajad. Nad viisid kaasa hulgaliselt dokumente, andmekandjaid ja tõenäoliselt ka arvutid.

Opositsiooni arvates on läbiotsimised seotud detsembris avalikuks tulnud korruptsiooniskandaaliga, mis puhkes Riia ühistranspordifirma Rīgas Satiksme ümber. Süüdistuse järgi andsid Poola ja Tšehhi ettevõtjad altkäemaksu Rīgas Satiksme ja linnavalitsuse töötajatele, et mõjutada busside, trollibusside ja trammide soetamiseks tehtud hankeid.  Seoses selle skandaaliga vahistati kaheksa inimest ja tagasi Riia aselinnapea Andris Ameriks. 

Linnapea tagasiastumist nõudis pärast kolmapäeval toimunud läbiotsimisi ka uue valitsuse keskkonnakaitse- ja regionaalarenguminister Juris Pūce. „Oma toolist kinni hoides tekitab Ušakovs Riiale suuri probleeme,“ ütles minister neljapäeval Läti televisiooni hommikuprogrammis. 

Riia linnaduuma koalitsiooniparteid toetavad aga endiselt praegust linnapead Nils Ušakovsi ning kui midagi erakorralist ei juhtu, siis napib opositsioonil jõudu tema umbusaldamiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee