Eesti uudised

Neljandik lasteaialapsi vajab eripedagoogi abi, spetsialiste peab aga tikutulega taga otsima (38)

LISA KOMMENTAAR

Juhan. 1. veebruar 2019 08:22
Seda abi on rohkem vaja nende laste vanematele.
t 31. jaanuar 2019 18:00
süüdi on selles vanemad kes ise nutitelefonides ja lastele lasevad seal möllata
Eemalseisja 31. jaanuar 2019 17:47
Palju tähtsam oleks suure teemana uurida - miks neid abivajajaid nii palju on? Lapse esimene õpetaja on tema ema! Aga lapsega ei tegelda, vaid kogu arendamine lükatakse mujale - lasteaeda, algklassidesse ine. Kõik klassiõpetajad teavad väljendit "tegeldud laps". Järjest rohkem jõuab koolidesse lapsi, kes tegelikult pole kooliks valmis - ei kuula õpetajat, räägivad teistega samal ajal, kommenteerivad oma tegevust kõva häälega jne. Lapsevanemad saavad hääd emapalka, aga järjest vähem tegeldaks oma lapse eakohase arendamisega! Ma tean, mida räägin, olen 30 a seda tööd teinud.......
Ema 31. jaanuar 2019 14:55
Meie haridusosakonna proua räägib, kuidas vallas on lasteasutustes kõik korras tugispetsialistidega. Aga koolikiusamise tõttu endalt elu võtnud lapse juhtumis peavad kõik ise hakkama saama sest spetsialisti TEGELIKULT pole ja väljastpoolt ka ei tooda, kasvõi aeg-ajalt, lapsi ärakuulama. Logopeedid on unistus jne. Valla arvates pole probleemigi, pole olnud... Kurb! Tulge Rõugesse spetsialistideks! Lasteaedadesse ja koolidesse. Meil on teid vaja.
vanaema 31. jaanuar 2019 14:49
100% nõus Ometi julgeb keegi sel teemal sõna võtta.Kõigepealt tõrjume 10-15aastat lpsi ja siis tahame,et sünniksid terved ja kobedad!!
Mõtiskleja 31. jaanuar 2019 12:38
Kui laps on haige , siis käiakse arsti vastuvõtul või kutsutakse arst koju ja tegutsetakse edasi vastavalt arsti nõuandele. Siit arusaam , et üht teist saab ka kodus paremaks muuta , aga kui asi tõsisem ja ei saa , mida teha ??? Muidugi mõista , erapedagooge ei jagu ja ei hakka niipea jaguma. Süüdi on lapsvanemad oma nooruse rumalustega , keemiline toit , keemiline loomasööt , saastatud õhk , arusaamatud sünnitusabid jne. Sellist loetelu võib pikalt jätkata. Sellest kõigest üle saamiseks on ainult üks lihtne retsept. Inimene on looduse osa , elage tervislikult , toituge tervislikult.
to Ravitakse 31. jaanuar 2019 12:32
Need tüdrukud ilmselt hakkavad maast madalast pille neelama, kes pole ei kodus ega koolis õpetust ega selgitust saanud.
Meeletu repressiivtsensuur? 31. jaanuar 2019 12:31
Kommentaarid mis vastuseks kirjutatud, riputatakse hoopis mujale. Kelle huve see segaduse tekitamine teenib? S6da on hädasti vaja!

Sellest ei tohi sa mitte rääkida 31. jaanuar 2019 11:33
Kui räägid, lastakse sind repressioonimootorisse!
Sellest ei tohi midagi isegi rääkida! 31. jaanuar 2019 11:30
Üks põhjus on näiteks nar k0a inete tarbimine. Pil ves peaga seksuaalakti teostamine mis lõpeb rasedusega ei ole loote seisukohast vastutustundlik, üldse pidev tarbimine ja järglaste saamine niisuguste inimeste poolt ei ole vastutustundlik! Lisaks õe-venna suhted on teine suur ja oluline põhjus. Need ajad kui (elu)mees, niisugune kellejärel kõik naised jooksevad sest ta ju maru lahe oma audi ja tätokatega, pritsib ühes külanurgas ja siis teises, need lapsed saavad suguvõimelisteks ja nende teed ristuvad, samamoodi, ring on suletud ja kvaliteet aina langeb. Ja sellest peab vaikima.
Sellest ei tohi rääkida! 31. jaanuar 2019 11:30
Üks põhjus on näiteks nar k0a inete tarbimine. Pil ves peaga seksuaalakti teostamine mis lõpeb rasedusega ei ole loote seisukohast vastutustundlik, üldse pidev tarbimine ja järglaste saamine niisuguste inimeste poolt ei ole vastutustundlik! Lisaks õe-venna suhted on teine suur ja oluline põhjus. Need ajad kui (elu)mees, niisugune kellejärel kõik naised jooksevad sest ta ju maru lahe oma audi ja tätokatega, pritsib ühes külanurgas ja siis teises, need lapsed saavad suguvõimelisteks ja nende teed ristuvad, samamoodi, ring on suletud ja kvaliteet aina langeb. Ja sellest peab vaikima...
Sellest ei tohi rääkida! 31. jaanuar 2019 11:30
Üks põhjus on näiteks nar k0a inete tarbimine. Pil ves peaga seksuaalakti teostamine mis lõpeb rasedusega ei ole loote seisukohast vastutustundlik, üldse pidev tarbimine ja järglaste saamine niisuguste inimeste poolt ei ole vastutustundlik! Lisaks õe-venna suhted on teine suur ja oluline põhjus. Need ajad kui (elu)mees, niisugune kellejärel kõik naised jooksevad sest ta ju maru lahe oma audi ja tätokatega, pritsib ühes külanurgas ja siis teises, need lapsed saavad suguvõimelisteks ja nende teed ristuvad, samamoodi, ring on suletud ja kvaliteet aina langeb. Ja sellest peab vaikima...
baaba 31. jaanuar 2019 11:27
Milline on siis ettepanek? Astume tagasi nõukogude Venemaa koosseisu?
Kahjuks see nii ongi. 31. jaanuar 2019 11:25
Aga kui sellest julged sõna võtta siis materdatakse ja represseeritakse sind. Kasvõi see lapseeas sugueluga tegelemine, selle promomine ka teleekraanil, kui julged sõna võtta ja viidata, et äkki mingi eneseväärikus võiks ikka olla siis tulevad isegi elatanud tegelased sind tänitama, et sul on iganenud moraalid mis ei kõlba kuhugi. Teine asi millest mitte keegi kuulda ei taha on, et need tänased lapsevanemad on suuresti sugulased - intsest on põhjus. Kui lapse ema ja isa on ühe vanema järglased siis ei saa nende laps olla terve. Aga sellest ei tohi isegi rääkida, lüüakse sind risti.
noor ema. 31. jaanuar 2019 11:06
Vaktsiinid on süüdi , mul endal terve laps ja kahjustusega, ja arvake ära kellel kõne ja muude asjadega probleemid on .
miks peab 31. jaanuar 2019 10:46
Stalinist oled vä. Miks peab alati keegi väga vastutama, vastutab 3 kuupalga ulatuses kui kõik töö tegemata jätab. Kas sina oled nii väga vastutanud, või oled diivanivanaema , saad pinsi ja nõuad vastutust. Nõuka ajal olid kaubatundja ja jagasid sõbranjedele defitsiiti.

Ravitakse.. 31. jaanuar 2019 10:45
...pidevalt tagajärgi,aga miks niipalju haigeid lapsi sünnib,seda ei uuri keegi.Kas see on normaalne,et tüdrukud hakkavad juba maast-madalast beebipille neelama ja juba algklassides sexiga tegelema. Vanasti õpetati tütarlastele kombeid ,nüüd õpetatakse lasteaias ,kuidas rasedust ära hoida.See mürk,mida tüdrukud kümneid aastaid enne sünnitust tarvitavd,ei kao jälgi jätmata.Sealt need järeltuijate haigused pihta hakkavad.Ühiskond on haige.
mitte päris 31. jaanuar 2019 10:43
Üksteiselt ülesostmine ei muuda nende arvu. Aitab ainult Ukrainast spetside import
Tele2 31. jaanuar 2019 10:38
Eile oli Kanal2-s tunnipikkune saade, mida teeb nutitelefon nende ajudega, kelle nutinäppimisele pole piiranguid seatud. Nutisõltuvuses vanemad annavad oma sõltuvuse juba imikueas edasi ja loomulik siis, et lasteaias ja koolis juba raskused nii sotsiaalses kui vaimses arengus.
31. jaanuar 2019 10:19
Hariduspoliitika ei määra ov otsuseid spetsialiste palgata ja neile väärikat töötasu maksta.
Eks 31. jaanuar 2019 10:17
Neid logopeede koolitata nagu ka õpetajaid. Niikaua , kui ei ole kohustuslikku töötamise aega , riigi kulul õpitud ametile, ei muutu midagi. Diplomi saamisega kehtib ka valitud erialal kohustuslik töötamine ( 10 aastat).
31. jaanuar 2019 10:16
Spetsialistid töötavad seal, kus kõrgemat palka makstakse. Makske palka ja saate spetsialistid.
Nii ongi ju lihtsam 31. jaanuar 2019 10:13
Ema, isa tegelevad oma nutiseadmetega. Küll keegi teine kasvatab , harib, mängib . Ega see keel muidu ei tule, kui lapsega rääkides. Mõni laps ei kuule tundide viisi ühtki sõna ema suust. Elu käib ju nutiseadmes.
ab 31. jaanuar 2019 10:08
Järelikult on eesti hariduspoliitika läbi kukkunud ja mitte keegi ei vastuta!

Jääb üks arvamus? Sünnib liiga palju ,just haigustega lapsi 31. jaanuar 2019 10:08
Küsimus on ka selles ... miks sünnib tänases hullus Eestis Nii suur arv haigeid ja eri vajadustega Lapsi ??? See on meie mure küll ja vanemate eluviisidest tingitud,, kes oma tervisliku elukese on ise tuksi keeranud :
juba koolikiusamise vältimiseks... 31. jaanuar 2019 10:01
TV või raadios on tihti kuulda neid kõnelemisprobleeme. Sa ei kelleks su laps suurena saab ja kõik tahavad ju ilusat eesti või muud keelt kuulda. Nüüd on niimoodi, et juletakse seda probleemi tunnistada. Samas, kes on keelanud 100 vastavat tudengid vastu võtta. Veel üks mure on ka, kui 18 aastane läheb seda õppima, siis mida ta sellest ametist ette kujutab. Mõni ei sobigi niimoodi superkannatlikult lastega töötama. Ka NL ajal läksid paljud õppina nn. pehmetele aladele kõrghariduse saamiseks, aga mitte tööle. Ma ei kujuta ette, kui palju oleks neid vanemaid pedagooge + ümberõpe.
õpetaja 31. jaanuar 2019 09:58
ka nõuka ajal emmed-issid ei töötanud või? Miks siis neid erivajadusega lapsi nii palju ei olnud. Mõelgem parem sellele, kas meie toit ja kogu saastatud õhk ei ole süüdi selles, et üha rohkem sünnib vigaseid lapsi ka meditsiin turgutab kõik enneaegsed - väljaarenemata ajudega vastsündinud elule.
JJ 31. jaanuar 2019 09:55
See, et sünnib palju erivajadusega lapsi, pole ainult meie riigis. Loen pidevalt põhjanaabrite lehti ja neil sama, ei vajata ainult logopeede vaid ka käitumishäiretega lastele eriharidusega inimesi ja ka kasvatajatest suur põud. Sama probleem ka koolides, vägivaldsete (igasugu diagnoosidega, mis "õigustavad" nende käitumishäireid) laste arv on ka pidevalt suurenenud. Ka põhjuste kohta küllalt kirjutatud, aga vaevalt enam saab peatada põllumajanduses, loomakasvatuses ja toiduainete tööstuses kasutatavaid keemilisi lisandeid ning ravimeid, lisaks ka inimesed tarbivad üha rohkem ravimeid.
sest EKRE ON AINUKE ERAKOND ,,KES NÕMEDAD SEADUSE MUUTJAD 31. jaanuar 2019 09:40
EUROOPA NÕUDED JA SEADUSED 2019 a ,,UNUSTAGE ÄRA
Nüüd ON ammu see PROBLEEM,, sest INIMEST POLE ENAM EESTILE,,, 31. jaanuar 2019 09:37
KUIDAS ..... selline olukord on Eestis võimalik ,Pole ÕPETAJAID ,POLE lasteaias eriõpetajat ? Tänu sinna BRÜSSELI A,ANSIPILE kes Otse Raadios peaministrina siis ütles noortele? Minge ja õppige teadmisi välismaal --küll koju tagasi jõuate ::: AGA näed kurat ---ei tulnud keegi enam tagasi ,sest POLE millega isegi raha --millega kolm last suureks koolitada ::
Emps. 31. jaanuar 2019 09:01
Üheks suureks probleemiks kohati täna on ka see, et kõik lapsed peavad euronormidele vastama. Minu laps on aeglasema kõnearenguga, kui ehk teised temavanused, aga ta areneb ilusti. Lihtsalt kuna ta ei arene euroopa nõuete järgi, on ta abivajav laps.
tibu 31. jaanuar 2019 09:00
kogu see (pehmelt öeldes) jama on tegelikult alguse saanud juba ammu kui teatud minsteeriumitesse( nimesid ei hakka nimetama aga seda teavad kõik isegi) võeti (pandi) tööle ustavad "parteisõdurid" kelledel tihtipeale polnud asjast (pedakoogika, juhtimine, sotshooldus, kasvatus jne...) halli aimugi... ja võeti vastu seadusi, mis meie tingimustes lihtsalt ei toimi ja on tihtipeale lasua vaenulikud... ja tulemused ongi nüüd käes.... huvitav on aga see,et kõik kritiseerivad aga sisuliselt asja ei taha parandada keegi...Või tahab?

Kui 31. jaanuar 2019 08:55
Peab tikutulega otsima ? Siis otsige üles inimesed, kes haridust, katkematult nö. rehvormivad ja destabiliseerivad. Nemad vastutavad puuduliku süsteemi eest.
See on täna, homme. 31. jaanuar 2019 08:39
Aga vaatame ülehomset. Mis saab siis kui need lapsed saavad ükskord vanemateks? Kas spetsialistid, kes ise on abi vajajad? Kuhu see maailm küll tormab?
saabki 31. jaanuar 2019 08:36
lapsi hakkabki üha vähem sündima ja peagi on ka see probleem müüdas. Kannatust ainult, kannatust !
mõtlik 31. jaanuar 2019 08:31
ja millega tegeleb keskerakondlik haridusminister? Probleemid kasvavad , aga enesekiitus lippab selle eest ära.
to vasja štõk 31. jaanuar 2019 08:24
minu ema läks tööle, kui ma olin nelja kuune. pole minul ega vennal vaja läinud mingeid eripedagooge. kui kümne aastaga on kolmekordistunud abivajajate arv, mis toob tulevik?? haigete ühiskonna. mis need tänapäeva emmed siis niiväga intensiivsemalt töötavad, kui vanasti?? kükitavad kuskil poes leti taga ja näpivad telefoni.
Leevike35 31. jaanuar 2019 08:07
Vahest saaks probleemi lahendada laste arvu vähendamisega rühmas, mitte hoolekogu otsusega +2 ja +2 juurde liita normkoormusele. Rahulikumas kasvukeskkonnas on ka hariduslike erivajadustega lastega võimalik palju ära teha. Neile lihtsalt ei sobi 24 lapseline kollektiiv. Pole raske ülesanne!