Maailm

Venezuela president Maduro: Vladimir Putin aitab meid alati ja igal moel! (27)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. jaanuar 2019 21:29
Nicolas Maduro (vasakul) kohtumine Vladimir Putiniga 2017. aastalFoto: Reuters/Scanpix
Venezuela kriisi keskmes asetsev, paljude silmis ebapopulaarne sotsialistist president Nicolas Maduro vestles kolmapäeval uudisteagentuuri RIA Novosti ajakirjanikuga. Kui Venezuela rahvas näeb Maduros käpardlikku ja võimuahnet, võltsitud valimistulemustega pukki pääsenud tegelast, siis Maduro näeb endas ohvrit, keda USA president Donald Trump ära tahab tappa.

„Venemaa president Vladimir Putin aitab meid alati ja igal moel ja meie võtame selle abi tänuga vastu,“ rääkis Maduro. „Mida ma president Putinilt palusin, on see, et oleksime pidevalt ühenduses, et meil oleks tema diplomaatiline ja poliitiline tugi kõigil ÜRO tasemetel ja et ta kaitseks kogu maailmas Venezuela tõde.“ Maduro lisab, et tema riigi sõjavägi kasutab kõige kõrgetasemelisemat just Venemaalt pärit sõjavarustust.

Samal teemal

Maduro väitis, et USA valitsus eesotsas president Trumpiga plaanivad teda tappa, kasutades selleks Colombia riigipead Iván Duquet. Trump olla Duquele vastava käsu andnud, seletas Maduro. „Kui minuga ühel päeval midagi juhtub, siis vastutavad Donald Trump ja Colombia president Iván Duque,“ sõnas ta. „Aga senikaua mind kaitstakse, meil on väga hea turvasüsteem ja veelgi enam, üks hoopis tõsisem kaitse ja see on kaitse Jumalalt, kes mulle veel pika elu annab.“

Mis puudutab rivaali, end ajutiseks riigipeaks kuulutanud Juan Guaidód, siis Maduro tahaks opositsiooniga maha istuda ja üht-teist läbi arutada küll. See on kummaline, sest vaid paar tundi enne intervjuud RIA Novostile külmutas Venezuela ülemkohus Guaidó pangakontod ja kehtestas talle reisikeelu, süüdistades 35aastast opositsioonijuhti rahurikkumises. Kohus algatas mehe suhtes kriminaaluurimise. Guaidód toetavad 20 riiki, nende seas ka USA.

End Venezuela ajutiseks presidendiks kuulutanud 35aastane Juan Guaidó (keskel) Maduro-vastasel meeleavaldusel Foto: Reuters/Scanpix

Venezuela kriisist loe huvi korral veel ka SIIT ja SIIT.

Samal teemal

29.00.2019
VENEZUELA KRIIS: kas Eestigi tunnistab opositsionääri ajutise riigipeana?
27.00.2019
Venezuela kaos: lahing nafta ja raha pärast
26.00.2019
Venezuela lükkas Euroopa ultimaatumi tagasi
24.00.2019
MEENUTA ILUSAID AEGU: just nii hästi elati Venezuelas enne sotsialistide võimu