Maailm

Trump oma spioonidele: minge õige kooli tagasi! (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. jaanuar 2019 19:25
Foto: AP/Scanpix
USA luure andmeil ei valmista Iraan hetkel tuumarelvi, kirjutab BBC. Selline avastus aga ei meeldi president Trumpile, kes on veendunud, et midagi kahtlast Iraanis kindlasti ikka toimub. Ta soovitab luurajatel tagasi kooli minna, tehes võib-olla ise oma soovituses grammatikavea.

Pahane president väljendas oma pettumust (nagu ikka) Twitteri-säutsude vahendusel. Neis seisab: „Mis puudutab Iraani ohtusid, näivad Luure inimesed olevat äärmiselt passiivsed ja naiivsed. Nad eksivad! Kui minust president sai, tekitas Iraan kogu Lähis-Idas ja mujalgi muudkui jamasid. Pärast kohutava Iraani tuumaleppe lõppemist on nad VÄGA teistmoodi, kuid [jätkub järgmises säutsus] Nad testivad rakette (eelmisel nädalal) ja muudki, ja on väga serva lähedal. Nende majandus on nüüd kokku kukkumas, mis on ka ainus asi, mis neid tagasi hoiab. Olge Iraaniga ettevaatlikud. Äkki Luure peaks tagasi kooli minema!“

Samal teemal

Presidendil võib olla põhjust rahulolematuseks ka luureraporti ühes teises punktis, mis kinnitab, et erinevalt Iraanist tegeleb Põhja-Korea oma tuumaprogrammiga aktiivselt edasi. Trump plaanib veebruaris uuesti Kim Jong-uniga kohtuda. Möödunud aasta juunis toimunud suurkohtumise järel uskus president, et tuumaoht Põhja-Koreast on möödanik.

Kui vaadata säutsude teist poolt, sedasama, milles Trump soovitab luuretöötajatel kooli minna, näib, et president teeb ise üsna levinud grammatikavea, kirjutades inglisekeelse sõna Their (nende) valesti There (seal). Võib-olla pidaski ta silmas hoopis seda, et „seal on majandus nüüd kokku kukkumas“, ent selline sõnade järjekord on jällegi ebaharilik (õigem oleks the economy there is crashing now).

Samal teemal

28.00.2019
VALITSUS TAAS TÖÖHOOS: Trump loobus mõneks ajaks müürist ja väidab, et see ei katakski kogu piiri
28.00.2019
100 MILJARDIT: NATO peasekretär tänas Donald Trumpi
24.00.2019
„Me armusime üksteisesse.“ Trump ja Kim kiidavad edukat kirjavahetust