Eesti uudised

SURNULT SÜNDINUD IDEE? Tartu Kunstimuuseumi direktor Signe Kivi tõrjub mõtet kolida Raadile, et tekiks unikaalne muuseumipark (26)

Asso Ladva, 30. jaanuar 2019, 16:00
Tartu Kunstimuuseumi direktor Signe KiviFoto: Aldo Luud
Tartus Raadil asuva Eesti Rahva Muuseumi direktor Alar Karis tegi ettepaneku, et nende naabriks võiks kolida Tartu Kunstimuuseum ja nõnda sünniks unikaalne muuseumipark. Tartu Kunstimuuseumi direktor Signe Kivi tõrgub sellele mõttele aga vastu.

„Kahe muuseumi lähedus annaks sünergia kahe lähenemise vahel – üks kunstiline, teine ajalooline. Pealegi on see riigi maa ja need on kaks riigi muuseumi, korraldus on juriidiliselt lihtne,“ põhjendab Eesti Rahva Muuseumi direktor Alar Karis mõtet, et Tartu Kunstimuuseum võiks end sisse seada praegu varemetes seisvasse Raadi mõisahäärberisse.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

17. veebruar 2019, 16:29
GALERII | Kumu sünnipäev pani muuseumi kihama

26 KOMMENTAARI

o
orav 31. jaanuar 2019, 11:22
Pisikeses nimekirjas oleks 10 milli,viiuli "kasiinorahad",erki krundi rahad ja eks palju-palju muid kilekotitäisi,mis kõik kännujuure alla hellalt peitu pandi.Kuid kõik see proviant lõppes ja nüüd peab orav hoolega teiste närve närima,et kasvõi koristaja koht riigikogus alles jääks ...
k
Kassa 31. jaanuar 2019, 09:37
Suurepärane mõte! Raadi mõisast balti-saksa muuseum.Võib olla saaks ka Saksamaalt rahasid peale. Vanadel fotodel nägi see suurepärane välja. Ka Maarja kirik vajaks kiiresti taastamist,asi on kuidagi soiku jäänud.
Loe kõiki (26)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee