Eesti uudised

Bussikaos Tallinnas võib kesta kuni kaks kuud (5)

Delfi; Ohtuleht.ee, 30. jaanuar 2019 12:59
Foto: Martin Ahven
Reedest võtab Tallinna Linnatranspordi AS üle MRP Linna Liinidega sõlmitud lepingu, mis busside ja bussijuhtide puuduse tõttu tingib graafikutes hilinemisi.

Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo teatas kolmapäevasel pressikonverentsil, et bussiliinide töös tuleb arvestada häiretega. „Sõitjatel tuleb valmis olla suuremaks ajakuluks, kuna liinide töö võib olla häiritud, sõitjatel on soovituslik kasutada reaalaja infot rakendustest,“ kirjeldas ta.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist. 

Tallinna Linnatranspordi AS asub 1. veebruarist teenindama täiendavalt 11 Tallinna bussiliini. 

„Intensiivse ettevalmistuse tulemusena oleme tänaseks valmis ära katma 95% kõikidest busside väljumistest. Pingutame selle nimel, et maksimaalselt tagada sujuv bussiliiklus hommikuste ja õhtuste tipptundide ajal. Sõidugraafikute muudatustest tulenevalt võib mitmete bussiliinide ooteaeg pikeneda, mistõttu palume sõitjatel jälgida uuenenud graafikuid ja varuda rohkem aega sihtpunkti jõudmiseks,“ ütles Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš.

„Kuni 55 täiendava bussi hankimiseks on lepingud sõlmimisel, jätkame ka bussijuhtide värbamisega. Kuna peame veenduma hangitud busside tehnilises seisukorras ja liini teenindamise kõlbulikkuses, võib kõikide busside kontroll ja seejärel liinile saatmine võtta aega kokku kuni kaks kuud. Uute busside lisandumisel ja kontrolli läbimisel suuname need kohe liine teenindama, taastades seniseid mahte järk-järgult. Esimesed kümme täiendavat bussi plaanime vastu võtta ja seejärel liinidele saata juba järgmisel nädalal. Vabandame ebamugavuste pärast ning loodame inimeste mõistvale suhtumisele,“ lisas Boroditš.

Info kehtivate bussisõidugraafikute kohta leiab veebilehelt www.transport.tallinn.ee, kus info täieneb jooksvalt.

Üleminekuperioodiks on Tallinna Linnatranspordi AS tihendanud trammiliinide 2 ja 4 sõidugraafikud. Trollid jätkavad sõitjate teenindamist seniste graafikute alusel.