Sisuturundus

GALERII | Põnev ja omapärane kontseptsioon Telliskivis – restoran, rõivapood ja garaaž! 

Renard, 1. veebruar 2019, 14:20
„Renardi maja on üks ainulaadne koht. Pigem Baltimaade ainus koht sellise erilise kontseptsiooniga. Maja peategelane on One Sixty restoran, kus saab nautida Ameerika lõunaosariikide suitsutatud liha traditsiooni ning ka kohaliku köögi eripära. Ruume jagatakse Renardi mootorratastepoega, mis on iseenesest teine maailm: seal luuakse custom mootorrattaid ja iga ratas on sünnipäraselt staar,” kirjeldavad Renardi põnevat kontseptsiooni selle loojad Andrei Lesment ja Andres Uibomäe.

Renardi maja on koht, kus kõik on kokku sobitatud ülimaitsekalt. „Sa limpsid peale iga sõitu lausa oma sõrmi. Renardi maja ongi maast laeni head maitset täis. Olgu selleks siis garaaž-stuudios värskelt valminud caferacer, kõrvaltoas, Onesixty köögis valmistatut toit või Renard Speed Shop ehk Renard Gear and Lifestyle riietepood, mis asub sama maja teisel korrusel ja on üles ehitatud spetsiifilistele riideesemetele,” selgitavad Lesment ja Uibomäe.

Foto: Tõnu Tunnel

Pood esindab just seda brutaalset elustiili nagu kogu selle maja vibe. „Rõivaste puhul, nagu ka Renardi rataste puhul, on oluliseks aspektiks kvaliteet ja lugu eseme taga. Igal välja valitud rõival on oma põhjus ja ajalugu ning nagu ka Renardi ehitatud rattad, lähevad välja riided ajaga ainult paremaks. Need esemed hakkavad aja jooksul peegeldama oma lugu nii nagu sina selle kujundanud oled,“ toovad asjaosalised ise välja.

Mõni aasta tagasi plahvatas maailmas caferacerite tõeline buumipomm. See nähtus on eksisteerinud tegelikult aastakümneid, aga tõeline stokkmootorrataste massihävituslitakas saabus suhteliselt hiljuti ja selle lööklaine äärealadele jääb ka Eesti. Nüüd saab RENARDiga ka tuuridel käia. Näiteks viimane päris mastaapne reis Wheels and Waves viis Biarritzi festivalile.

Garaaž, liha, viski ja Red Wings saapad – kus mujal Tallinnas leiab sellise atmosfääri kui mitte Renardi majas?

„Kus veel pakutakse sulle 160°F küpsenud ribi või steiki või burksi ning ülaltkorruse poest leiab stiilsed teksad ja saapad? Ei ole Tallinnas teist söögikohta, kus üle laua oleks posti otsas Renardi GT ning söögilaua kõrval Moto Guzzi Le Mans. Läbi akna paistaks aga kogu garaaži värk, mida Renard töökojas loob,“ räägivad Lesment ja Uibomäe.

Restoran One Sixty on saanud aga nime sellest, et just One Sixty ehk 160°F on ideaalne temperatuur suitsutatud liha tegemiseks. „Firmaroana pakutakse naturaalselt suitsutatud liha, mis valmib madalal kuumusel kaheksa tunni jooksul spetsiaalses smokeris, mis teeb liha suus sulavaks. Oluline on ikka see, et liha jääks seest mahlane, mitte liigselt küpsenud,“ lisavad Lesment ja Uibomäe.

One Sixty menüüs on searibid, pulled pork ja steik. Lisaks veel burger ja nüüd Matsimoka Butcheryga koostöös tehtud suitsutatud veiselihavorst ning kõrvalroad. Kogu toit on tehtud Texase BBQ-ahjus ja serveeritakse lihtsatelt metallnõudelt, mille sarnaseid kasutatakse sõjaväes. Keelekasteks on suurepärased joogid.

One Sixty sisekujundus on kokku pandud antikvariaadist Vana Mõrd leitud esemetest ning Hispaania ettevõttest Francisco Segarra tellitud mööblist. Söögilauad, toolid, kapid, diivanid on täitsa uued, kuid näevad kulunud. Baarileti kohal rippuvad prožektorid on teeninud pikalt ETV-d. Aktsendiks on ruumis koha leidnud hüdroturbiini labad, mis leiti Kuldse Börsi kaudu ja keevitati baari taga olevasse riiulisse. Eesmärk oli teha funktsionaalne söögikoht, mis lisaks mootorrattakultuuriga kokku sobituks.

„See koht on loodud neile kes väärtustavad iseseisvat elustiili, ühtsustunnet ja hindavad tehtud panust ning loomulikult head toitu,“ kinnitavad Lesment ja Uibomäe.

Muide, Renardi idee sai alguse garaažist – nagu väga paljud head ideed maailmas. Andrei Lesment ja Andres Uibomäe kohtusid Renard Speed Shopis 2017. aasta suvel. Jagades ühist kirge unikaalsete mootorrataste vastu, tekkis idee luua uus projekt. 

Renardi leiab Tallinnast Telliskivi Loomelinnakust aadressilt Telliskivi 62.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee