Foto: Martin Ahven
Eesti Ekspress 30. jaanuar 2019 08:39
Tallinna linnavalitsus ei ole juba seitse aastat täitnud kohtuotsust, mis käsib linnal Niguliste kiriku kõrval lammutada ehitised, mille linn on omavoliliselt võõrale maale ehitanud, nurjunud läbirääkimistes viimase piirini viidud maaomanik Heino Viik ähvardab maale hoopis kartulipõllu rajada.

Viigi maatükk on osa Tallinna vanalinnas asuvast haljasalast, millele ärimeestest omanikud plaanisid eelmisel kümnendil taasehitada 1944. aasta pommitamiseelse hoonestuse. Äriplaan kukkus läbi, linnavalitsus otsustas Harju tänava äärde hoopis haljasala rajada ja ostis maa ära kõikidelt ärimeestelt peale Heino Viigi, kes oleks maatüki linnale müümisega teeninud 3,2 miljonit eurot.

Linnavalitsus ei lubanud Viigil maatükile midagi ehitada, kuigi tegemist on poolenisti äri- ja poolenisti elamumaaga ja tänini ei maatükk Viigi jaoks tähendanud muud kui 6000 eurot maamaksu igal aastal.

Viimase piirini viidud Viik ähvardab kevadel oma maatüki kartulipõlluks muuta ja linna korrale kutsumiseks kohtutäituri poole pöörduda, linn samal ajal ähvardab ärimehelt maa jõuga ära võtta.

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Ekspressist.

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

T.Mets 31. jaanuar 2019 21:51
mina sooovitan vihasele ärimehele kartulikasvatus asendada sibulate kasvatamisega Toompeal, sealne pinnas selleks sobivam
31. jaanuar 2019 11:25
Lubage naerda sellise rumala jutu peale. Mingi "ärimees" hakkab järsku kartulipõldu harima? Kas antud inimesel on õrna aimugi kui palju vaeva on tarvis kartulipõllu harimiseks? Kui ta seda teaks ,siis vaevalt ta nii rumalat juttu ajaks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS