Eesti uudised

Vihane ärimees lubab keset Tallinna vanalinna kartulipõllu rajada (40)

Eesti Ekspress, 30. jaanuar 2019 08:39
Foto: Martin Ahven
Tallinna linnavalitsus ei ole juba seitse aastat täitnud kohtuotsust, mis käsib linnal Niguliste kiriku kõrval lammutada ehitised, mille linn on omavoliliselt võõrale maale ehitanud, nurjunud läbirääkimistes viimase piirini viidud maaomanik Heino Viik ähvardab maale hoopis kartulipõllu rajada.

Viigi maatükk on osa Tallinna vanalinnas asuvast haljasalast, millele ärimeestest omanikud plaanisid eelmisel kümnendil taasehitada 1944. aasta pommitamiseelse hoonestuse. Äriplaan kukkus läbi, linnavalitsus otsustas Harju tänava äärde hoopis haljasala rajada ja ostis maa ära kõikidelt ärimeestelt peale Heino Viigi, kes oleks maatüki linnale müümisega teeninud 3,2 miljonit eurot.

Linnavalitsus ei lubanud Viigil maatükile midagi ehitada, kuigi tegemist on poolenisti äri- ja poolenisti elamumaaga ja tänini ei maatükk Viigi jaoks tähendanud muud kui 6000 eurot maamaksu igal aastal.

Viimase piirini viidud Viik ähvardab kevadel oma maatüki kartulipõlluks muuta ja linna korrale kutsumiseks kohtutäituri poole pöörduda, linn samal ajal ähvardab ärimehelt maa jõuga ära võtta.

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Ekspressist.

Samal teemal

16.03.2019
FOTOD | SALADUSLIK SÜTTIMINE: 1982. aastal põles Niguliste kirik
22.02.2019
Ignar Fjuk: me ei peaks leppima purjus märtsipommitajate kujundatud linnaga
09.02.2018
GALERII | Harju tänaval süüdati küünlad märtsipommitamises hukkunute mälestuseks
09.02.2018
GALERII | Niguliste kirikus mälestati märtsipommitamises hukkunuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee