Eesti uudised

Meelis Lao läks pankrotti, tema ainsaks varaks on viis vana püssi (47)

Eesti Ekspress, 30. jaanuar 2019 07:48
Meelis LaoFoto: Arno Saar
Seitse atentaati üle elanud „suhtekorraldaja“ Meelis Lao (52) soovib ärikeelust, kurikuulsast minevikust ja detsembris jõustunud pankrotist hoolimata elus täiesti uue lehekülje keerata.

Lao detsembris jõustunud eraisiku pankroti juured ulatuvad juba 2007. aastasse, mil ta sõlmis skandaalse tehingu ärimees Raivo Paala ettevõttega, kus ostetud kaup pidi sisaldama kallihinnalist infot seoses Venemaa ja sealse naftaäriga.

Maksuametile aga tundus 59 miljoni krooni eest „telefoniraamatu“ ostmine kahtlane ja amet leidis, et tegemist on fiktiivse tehinguga ning kogu tehingu eesmärk oli tegelikult käibemaksupettus.

Lao esitas maksuametile erinevaid dokumente, kinnitamaks, et tema ärihuvid Venemaal on siiski tõsised ja tõi näiteks sõlmitud suheted Venemaa suurte energiakompaniidega, nagu Rosneft ja Gazprom, samuti Kasahstani energiahiidudega.

Aastaid vaieldi kohtus maksuotsuse üle, kuid lõpuks jäi see jõusse. 2017.aastal nõudis maksuamet Lao pankrotti ja pankrotihaldur Veli Kraavi tegi kindlaks, et ka Meelis Lao ise on tänaseks paljas kui püksinööp.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Samal teemal

23.09.2019
Punase Oligarhi piinad ehk Kuidas Lao ja kompanjonid pantvangi võtsid
21.08.2019
Kurikuulus ärimees Meelis Lao sai karistada inimröövile kaasaaitamise eest
12.08.2019
KRÜPTORAHA JA LÄTI TEHAS: väljapressimisega lõppenud äritüli viis skandaalse Meelis Lao jälle kohtu ette
04.07.2019
MILJONI VÄLJAPRESSIMINE: Meelis Lao saadeti jälle kohtu ette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee