Meelis LaoFoto: Arno Saar
Eesti Ekspress 30. jaanuar 2019 07:48
Seitse atentaati üle elanud „suhtekorraldaja“ Meelis Lao (52) soovib ärikeelust, kurikuulsast minevikust ja detsembris jõustunud pankrotist hoolimata elus täiesti uue lehekülje keerata.

Lao detsembris jõustunud eraisiku pankroti juured ulatuvad juba 2007. aastasse, mil ta sõlmis skandaalse tehingu ärimees Raivo Paala ettevõttega, kus ostetud kaup pidi sisaldama kallihinnalist infot seoses Venemaa ja sealse naftaäriga.

Maksuametile aga tundus 59 miljoni krooni eest „telefoniraamatu“ ostmine kahtlane ja amet leidis, et tegemist on fiktiivse tehinguga ning kogu tehingu eesmärk oli tegelikult käibemaksupettus.

Lao esitas maksuametile erinevaid dokumente, kinnitamaks, et tema ärihuvid Venemaal on siiski tõsised ja tõi näiteks sõlmitud suheted Venemaa suurte energiakompaniidega, nagu Rosneft ja Gazprom, samuti Kasahstani energiahiidudega.

Aastaid vaieldi kohtus maksuotsuse üle, kuid lõpuks jäi see jõusse. 2017.aastal nõudis maksuamet Lao pankrotti ja pankrotihaldur Veli Kraavi tegi kindlaks, et ka Meelis Lao ise on tänaseks paljas kui püksinööp.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.