Eesti uudised

Riigikohus ei arutanud jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelase kaebust ja ta jääb vanglasse  (3)

Siim Randla, 30. jaanuar 2019, 07:17
Tauno LaasmeFoto: Vallo Kruuser / Ekspress Meedia
Riigikohus ei võtnud menetlusse jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelase Tauno Laasme (pildil) kaebust ringkonnakohtu otsusele, millega teda ei lubatud enne tähtaega vanglast elektroonilise valve alla.  

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi käitlesid Laasme ning kunagine Eesti jalgpallikoondise ja Nõmme Kalju mängija Oliver Konsa 2012. aasta novembris Tallinnas ja Harjumaal korduvalt suures koguses kokaiini.

Samal teemal

Harju maakohus nimetas Laasmed vahelüliks, kes viis omavahel kokku uimasti hankija ja edasimüüjad, ning määras talle võrreldes teiste osalistega kõige rangema karistuse – 9 aastat vangistust, millele lisati veel varasemalt kandmata jäänud karistus rohkem kui 2 aasta jagu. Kuigi Laasmed peetakse kokaiiniäri ninameheks, on mees ise teisel seisukohal, nagu maakohus märkis.

 Laasmele mõistetud ligi 12aastane vanglakaristus jõustus 2015. aasta jaanuaris, kui riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele, kirjutas ERR.

Tartu maakohus kaalus Laasme enne tähtaega vanglast vabastamist mullu oktoobris. Paraku ei lastud teda siiski vabadusse. Maakohtu otsust ei muutnud ka Tartu ringkonnakohus. 

Laasme kaitsja esitas ringkonnakohtu otsuse kohta kaebuse riigikohtule, kuid too lükkas selle eelmisel nädalal tagasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee