Krimi

Oma abikaasa mõrvanud moslem keeldus Viru vanglas ramadaani ajal koristamast (53)

Eesti Ekspress | Õhtuleht, 29. jaanuar 2019, 20:18
Oma naise tapnud tuneeslase karistuse väljakuulutamineFoto: Teet Malsroos
Oma eestlannast naise mõrvamise eest kinni istuv tuneeslane Mohamed Helmi Jebnouni palus kohtult abi, et ta ei peaks ramadaani ajal koristajana töötama.

2017. aasta suvel koristajaks määratud Jebnouni soovis järgmisel aastal lõpetada või peatada töölepingu ramadaani lõpuni või uue töö leidmiseni.

Vangla lükkas mehe soovi tagasi, leides, et ramadaan ei takista töötamist.

Tuneeslane pöördus kohtusse, kuid nii Tartu halduskohus kui Tallinna ringkonnakohus leidsid, et usulised veendumused ei õigusta vanglas töö tegemisest keeldumist.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Samal teemal

Harju maakohus mõistis 2014. aasta märtsis Jebnouni süüdi mõrvas, mis leidis aset 2013. aasta juunis oma.

Kohus mõistis Jebnouni süüdi 34aastase abikaasa Raili kehalises väärkohtlemises ja karistas teda selle eest nelja kuu pikkuse vangistusega. Naise mõrva eest karistas kohus meest 15aastase vangistusega.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tungis Jebnouni 2013. aasta 26. juuni õhtul kella 20 ajal Tallinnas Paekaare tänava korteris puhkenud tülis abikaasale kallale, kägistas teda rihmaga ning lõi seejärel talle mitu korda kööginoaga rindu ja kõhtu. Kaks noahaava olid eluohtlikud ja naine suri kohapeal. Jebnouni kutsus politsei ise ja tunnistas end kuriteos täielikult süüdi.

Samuti sai Jebnouni süüdistuse ühes varasemas vägivallatsemises abikaasaga. Süüdistuse järgi lõi ta 2012. aasta 28. oktoobril oma abikaasat mitu korda, põhjustades valu ja kerge tervisekahjustuse.

53 KOMMENTAARI

s
Sõna on vaba ... 29. juuli 2019, 14:17
... seni kui see ei kritiseeri sotsialiste ega liberaste. Kenasti on kriitilised kommentaarid eemaldatud. Sõna on tõesti vaba!
e
E 31. jaanuar 2019, 09:07
Notsupea kambrisse.
Loe kõiki (53)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee