Eesti uudised

VENEZUELA KRIIS: kas Eestigi tunnistab opositsionääri ajutise riigipeana? (24)

Toimetas Greete Kõrvits, 29. jaanuar 2019 20:01
Juan Guaidó kuulutas end ajutiselt Venezuela riigipeaksFoto: AFP/Scanpix
Venezuela opositsioonijuht ja parlamendispiiker Juan Guaidó kuulutas end läinud nädalal riigi ajutiseks juhiks. Teda toetavad mitme riigi valitsused, vastava ettepaneku esitas ka Eesti justiitsminister Reinsalu.

Guaidód tunnustavad ajutise presidendina 20 riiki. Opositsiooni sõnul olid Venezuela valimised, milles võitis sotsialistist president Nicolas Maduro, ebaseaduslikud ja täis pettusi. Suur osa Venezuela rahvast Maduro võitu ei aksepteeri. Riik on vaesusest, näljast ja korruptsioonist räsitud.

Euroopa Liidu ultimaatumi korraldada uued valimised lükkas Maduro resoluutselt tagasi. Madurot toetab Venemaa, kes hoiatas juba Ameerika Ühendriike Venezuela riigiasjadesse sekkumise eest (USA tunnustab ametlikult Guaidód). Venemaal on Venezuelas omad ärihuvid, mis seotud naftatööstusega.

Ka Eesti justiitsminister Urmas Reinsalu tunneb pöördumises välisminister Sven Mikserile muret Venezuela olukorra pärast. Ta soovitab Eesti valitsusel teiste riikide eeskujul Juan Guaidód ajutise riigipeana tunnustada.

Samal teemal

12.01.2019
Välisminister Sven Mikser suures aastakõnes: valedele tuginev populism on tööriistaks Euroopa idee vastaste käes
30.00.2019
Venezuela president Maduro: Vladimir Putin aitab meid alati ja igal moel!
27.00.2019
Venezuela kaos: lahing nafta ja raha pärast
26.00.2019
Venezuela lükkas Euroopa ultimaatumi tagasi