Toredaid soolise tasakaalu edendamise auhindu saadeti vastu võtma väärikad härradFoto: @DXBMediaOffice / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 29. jaanuar 2019 18:14
Araabia Ühendemiraatide (AÜE) valitsus sai õnnetul kombel kogu maailma naerualuseks, kui avalikkuse ette ilmusid fotod pidulikult tseremoonialt, kus jagati soolise võrdsuse edendamise eest preemiaid... ainult meestele!

Väärikaid auhindu jagas šeik Mohammed bin Rashid al-Maktoum, AÜE asepresident ning Dubai emiraadi juht. Tegemist polnud kodanikuühiskonnale või soolise võrdsuse nimel võitlevatele organisatsioonidele-ühingutele mõeldud aurahadega, vaid erinevate emiraatide, haldusüksuste ja valitsusasutuste tunnustamisega.

Kategooriad olid „Parim valitsusasutus, mis toetab soolist tasakaalu“ (võitis rahandusministeerium), „Parim föderaalvõimu esindaja, mis toetab soolist tasakaalu“ (võitis föderaalne konkurentsi- ja statistikaamet) ning „Parim algatus soolise tasakaalu toetuseks“ (võitis inimressursside ministeerium).

Kõiki auhindu tulid asutuste nimel vastu võtma meesterahvad. Lisaks anti välja individuaalne auhind kategoorias „Soolise tasakaalu toetaja“. Selle pälvis AÜE siseminister, kindralleitnant šeik Saif bin Zayed al-Nahyan. Tema saavutuseks oli 45päevase emaduspuhkuse kehtestamine AÜE sõjaväeasutustes.

Sotsiaalmeedias haarasid irvhambad AÜE valitsuse kohe lõugade vahele. „Vau, milline mitmekesisus, ühel tüübil on lausa hall ürp seljas!“ „Veel paar sajandit ja olete valmis!“,„Õnnitlevad üksteist selle eest, et tunnistavad naiste olemasolu. Tublid poisid.“ Ja muud sellised kommentaarid.

Kuid araablastel on vastus täiesti olemas. Briti väljaande the Guardian küsimusele vastas AÜE soolise tasakaalu komisjon, et see on lihtsalt juhuslikult nii, et sel aastal võitsid auhinnad asutused, mida juhtumisi juhivad mehed ja üldse – eelmisel aastal võtsid auhindu vastu ju naisterahvad.

Tõele au andes sai üks naine siiski ka šeik al-Maktoumi kõnes oma saavutuste eest ära märgitud. Auhinda daamile siiski ette polnud nähtud.